4-sios BalticLug metinės

Laikas bėga, mes senstam, viskas kinta, tik ne mūsų atsidavimas pomėgiui. Prieš keletą savaičių atšventėme ketvirtąjį BalticLug gimtadienį. Tiems kas nežino, tai yra Baltijos šalių (Lietuva, Latvija ir Estija) bendras susivienijimas, anksčiau mes buvome vieningu klubu, tačiau laikui bėgant ir dėl įvairių aplinkybių savo veiklas pradėjome organizuoti atskirai, bet iki šiol tarpusavyje šiltai bendraujame ir darom suvažiavimus bei bendrus renginius.

1

Šį kartą vešėjome pas brolius latvius. Mus svetingai priėmė LatLug klubo narių Mārcis ir Andris šeima savo sodyboje, kuri randasi Agluonos krašte – širdingai dėkoju kiek asmeniškai, tiek viso klubo vardu. Anksčiau visi mūsų gimtadieniai vyko tiesiogiai supinti su Lego konstravimo veikla arba varžybomis, šis gimtadienis buvo išskirtinis, labiau primenantis kaimo turizmo atrakciją, bet žinot, buvo smagu, kažkiek nauja.

Tiesą pasakius buvau nusiteikęs neminėti šios sukakties nei mūsų svetainėje, nei Facebook paskyroje, matyt pervargau nuo studijų, praktikos veiklos ir visokių darbų… Bet žmonės prašo kiek nuotraukų, tiek mažos istorijos – ko nepadarysi dėl fanų bei bendraminčių.

2

Dar sykį dėkoju kolegoms iš Latvijos kiek už šiltą priėmimą, tiek už jų organizuotą laisvalaikį. Vos pasiekus Agluonos krašto galutinį tikslą, kartu su šeimininkais pradėjome pažintį su šia spalvinga gyvenviete. Pirmiausiai aplankėme Karaliaus Kristaus kalną. Parkas išties nuostabi vieta kiek poilsiui su šeima, tiek pažintiniais tikslais. Man asmeniškai patinka įvairūs medžio dirbiniai, o kai tai įvairiausios figūros – dvigubai. Likau sužavėtas įvairių gyvūnų statulomis. Plačiau apie šį parką pasiskaityti galite čia arba čia.

11

Važiuojant link sodybos, buvo pastebėta ir ši didingoji Agluonos bazilika. Didingoji – nes tokios didelės šventovės Baltijos šalyse dar nesu regėjęs. Tai svarbiausias Latvijos katalikų dvasinis centras ir pasaulinio masto šventovė, kurioje kasmet rugpjūčio 15 d. apsilanko šimtai tūkstančių piligrimų iš visos Rytų Europos. Plačiau apie baziliką pasiskaitykite čia.

10

Minint Baltų vienybės dieną Agluonoje 2015 metais buvo atidengtas memorialinis paminklas karaliui Mindaugui ir karalienei Mortai atminti. Bronzinis, beveik 2 tonas sveriantis paminklas karaliui Mindaugui ir karalienei Mortai statytas ne tik pagerbti bendrą lietuvių ir latvių istoriją, bet ir pritraukti daugiau turistų į Latgalos regioną. Plačiau apie tai pasiskaitykite Bernardinų portale.

12

Taip pat neapsiėjo ir be linksmybių. Po pasiplaukiojimo plaustu po Cirišs ežerą krante radome vaikišką žaidimų aikštelę. Na ir iš nuotraukos jus jau viską supratote – sentimentalūs esame, kitaip tariant prisiminėme vaikystės atrakcijas, tad nesugebėjome praeiti pro šalį ramiai. Kaip ir anksčiau, visas nuotraukas galite rasti mūsų Flickr galerijoje.