10251 Brick Bank apžvalga

Sveiki draugai. Šiandien mūsų laukia šiek tiek smagesnis rinkinys nei įprastai. Jau ilgą laiką kartu su klubo nariais planuojame sukurti savo Lego miesto gatvę, kurią galėtumėme pristatinėti įvairių renginių metu, bet ne viskas taip paprasta kaip gali atrodyti. Kadangi mūsų klubo narių pamėgtos tematikos labai skiriasi, miesto konstravimas yra mums tarsi iššūkis, bet šis rinkinys yra puikus projekto startas. Aplamai, tokio pobūdžio rinkinius drąsiai galima vadinti gera investicija kiek į savo kolekciją tiek ir į miesto maketą.

dsc09748

Nedažnai tenka pradaryti tokį didžiulį rinkinį – kaip matote iš nuotraukos banko pastatas palyginus su žmogeliais yra išties didelis ir susidėlioja iš daugiau nei 2000 detalių, bet viskas iš eilės. Kaip ir anksčiau, pradedame nuo pagrindinės rinkinio informacijos: rinkinio numeris bei pavadinimas – 10251/Brick Bank, laidos metai – 2016, elementų skaičius – 2380, žmogelių kiekis – 5, bendras rinkinio svoris – 2745 gramai, dėžės išmatavimai – 580 x 375 x 85 mm, RMK – 149,99 €. Šis rinkinys yra priskiriamas Expert kategorijai ir labiau žinomas kaip Lego Modular Buildings tipo pastatas.

Kadangi visą informaciją apie rinkinius tenka ieškotis duomenų bazėse ir šis kartas ne išimtis, dažnai pastebiu tam tikrų neatitikimų, šį kartą tai elementų skaičius – ant dėžutės pavaizduotas vienoks skaičius, BrickLink duomenų bazėje kitoks, o kuris iš jų teisingas? Taip pat dažnai pastebiu, kad žmogeliai nėra skaičiuojami kaip atskiri elementai, o kartais praleidžia ir ekstra kaladėlių skaičių, bet manau verta yra pasitikėti nurodytu ant dėžutės skaičiumi, nes kitaip reiktu gan ilgai skaičiuoti.

dsc09750

Kaip ir visad titulinėje dėžutės pusėje pavaizduotas visas rinkinys su tam tikra informacija, o galinėje – tam tikri rinkinio fragmentai, kai kada ir tam tikros funkcijos. Visos nuotraukos yra talpinamos Flickr galerijoje, nuspaudę ant nuotraukos persikelsite į rinkinio albumą kur galėsite susipažinti su rinkiniu iš didesnės raiškos nuotraukų.

dsc09751

Kaip anksčiau pastebėjau, Creator linijos rinkiniuose yra tam tikra dėžės briauna su atvaizduotu elementų sąrašu, tik deja visų elementų numerius jau teks dairytis instrukcijos buklete – šiek tiek beprasmiška mano manymu. Sekančioje nuotraukoje yra pavaizduoti rinkinio žmogeliai. Tokiam rinkinyje galėtu būti šiek tiek daugiau veikėjų – apie tai dar vėliau užsiminsiu, nes yra vienas šmaikštus momentas. Taip pat nuotraukoje galite pastebėti tam tikrus apyvokos elementus – labiausiai patiko sietynas, jam irgi skirsim šiek tiek laiko.

dsc09760

dsc09763

Anksčiau teko rašyti apie apytuščius rinkinių įpakavimus, kai rinkinio dėžutėje labai daug vietos, kad galima būtu sumažinti įpakavimo matmenis ir panašiai. Šį kartą situacija kiek keičiasi – pakelių su detalėmis buvo išties labai daug ir tiesą pasakius buvo jie sudėti ganėtinai kompaktiškai – laisvos vietos buvo minimumas. Man pasisekė, kad bent pakeliai sunumeruoti, kitaip rinkinio dėliojimas užsitęstu kiek ilgiau.

dsc09764

Atskirai sudėti buvo instrukcijų bukletas bei padas ant kurio vėliau bus konstruojamas pastatas. Pagal nutylėjimą Modular tipo pastatai yra konstruojami ant 32×32 plokštelių, kartais tai būna plokštelės su 48×48 išmatavimais. Instrukcijos šiam rinkiniui yra laisvai prieinamos oficialioje Lego instrukcijų bazėje.

dsc09765

O štai čia jau matoma konstravimo pradžia. Beveik visas paviršius buvo padengtas lygiomis plokštelėmis. Iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti kaip koks sukčiavimas – tam tikras plokštelės plotas yra priskiriamas šaligatviui ir tuo pačiu smarkiai sumažėja pastato plotas. Labai patiko mozaikos formos plytelės – žiūrint iš viršaus matosi šiokia iliuzija, tarsi juostos kažkur nuslenka. Taip pat krito į akis pagrindinio holo grindų mozaika.

dsc09767

Konstravimo procesas buvo gan įdomus. Tokio tipo pastatai turi tam tikrą konstravimo eigą. Pradžioje yra užpildomas visas plotas ir paliekami tam tikri taškai prie kurių jungsis sienų bei langų elementai, jungiami visokie papuošimai – nes vėliau sunku bus juos pasiekti. Mūsų galerijoje rasite daugiau nuotraukų iš skirtingų kampų, pamatysite tam tikrus įdomius konstrukcijos elementus bei smagias puošmenas.

dsc09816

Dar patiko įvairių modulių konstravimas. Viso modelio surinkimas nuo žingsnio A iki žingsnio B laikas nuo laiko pabosta, o štai tam tikri įterpimai kažkiek pagyvina konstravimo eigą – dėliojimas praranda savo monotoniškumą. Šis skalbiklių blokas yra labai suktas rinkinio elementas. Kaip buvo pasisakęs vienas klubo narys – tai tiesioginis pinigų plovimas, nes pinigai įmesti į viršutinę skalbimo mašiną atsidurdavo banko seife.

dsc09824

Dar vienas teigiamas šio tipo modelių aspektas slypi mobilume. Dabar kalba eis apie modelių gabenimą šiek tiek tolėliau, negu gretimas kambarys. Tarkim mums reikia nuvežti tam tikrą pastatų kiekį į kitą miestą, bet dažniausiai paprastos konstrukcijos yra labai trapios ir mažai kas lieka iš jų, kai apie mobilumą konstravimo metu nebuvo pagalvota. Šie modeliai susideda iš tam tikrų sluoksnių, kas leidžia juos lengvai demontuoti ir kompaktiškai sudėjus nusivežti į reikiamą tašką. Šioje nuotraukoje matote pirmą aukštą, kuris nuo antro aukšto yra atskiriamas lygiomis plokštelėmis – tokiu būdu kitas sekantis aukštas yra lengvai nuimamas. Tokia dėliavimo technika naudojasi dauguma pastatų modeliuotojų.

dsc09850

Šitaip atrodo antras aukštas. Kiekviename pastato aukšte yra tam tikri kambariai/zonos. Pirmame aukšte tai buvo priimamasis, banko aptarnaujančio personalo bei lankytojų zona, didžiulėmis specifinėmis durimis įrengta saugykla ir iš kitos pusės skalbimo paslaugų servisas. Antrame pastato aukšte randasi banko menedžeris bei jo sekretorius. Taip pat laiptai vedantys ant pastato stogo. Labai daug dėmesio skirta kiek vidinei, tiek išorinei pastato apdailai, labai daug papuošimo elementų bei architektūrai būdingų dalykėlių.

dsc09854

Iš nuotraukos galite pamatyti įvairius apyvokos elementus: kavos virimo aparatas, darbo stalai, spausdinimo mašinėlė, retro stiliaus stalinė lempa, kaminas, laikrodis ant sienos, tam tikri paveikslai, spintelės kiek dekoratyvinės tiek funkcionalios, taip pat yra ir papūga. Labai patiko tam tikra kamino funkcija. Kamino anga yra tiek plati, kad joje gali praslysti minifigūrėlė. Tai laisvai galėtu būti Senis Šaltis, bet čia šiek tiek kitoks rinkinys – ši anga skirta vagišiams, kurie bandys įsibrauti į saugyklą.

dsc09872

Šitaip atrodo du pirmi aukštai. Gal būt skamba lyg būtu trečias – bet ne, ten tik mansardinis aukštas, kuris tik labiau paaukština antro lubas bei turi tam tikrą stogo konstrukciją/papuošimus. Kaip pastebėjau, dažnas pastatas nėra konstruojamas iš vieno ar kelių spalvų ir tai leidžia fanams sukurti kažką panašaus, nes iš pateikto pavyzdžio galime matyti, kad tinkamai kombinuotos spalvos irgi gali atrodyti šauniai. Šis pastatas taip pat be spalvingumo turi tam tikrų papuošimų, kurie irgi priduota tam tikro šarmo.

dsc09876

Štai ir paskutinis aukštas, toks papildas pasakyčiau. Susideda jis iš antro aukšto padidinimo – yra tam tikros įstiklintos arkos bei langų tęsinys, bei stogo vizualinio papuošimo. Kaip galite matyti iš nuotraukos, stoge yra tam tikras apvalus stoglangis – tokią konstrukciją teko matyti ir anksčiau, bet fanų modeliuose. Taip pat matosi daug puošmenų ir stogo atetvare – dar tokios puošmenos vadinamos anglišku terminu greeble, tai yra tam tikras smulkių papuošimų derinys, dažnai naudojamas pastatų bei kosminių aparatų papuošime. Be stoglangio yra įrengtos duris vedančios iš antro aukšto, kamino anga vagišiams pralįsti bei tam tikras gervės mechanizmas, kurio dėka į viršutinius aukštus yra gabenami sunkūs objektai (dažniausiai baldai).

dsc09885

Šitaip rinkinys atrodo paskutiniame konstravimo etape, kai lygtais viskas sudėliota, lauko puošmenos sustatytos, visi žmogeliai užima savo vietas ir rinkinys tiesiog atrodo užbaigtas. Dabar norėtųsi paminėti kai kurias smulkmenas, kurios anksčiau užsimiršo. Atkreipkite dėmesį į galines pastato sienas – nepasakyčiau, kad labai patenkintas kiek blokų išdėstymu tiek jų spalvų chaotiškumu – tiesiog tai yra kampinis pastatas ir iš abejų pusių planuojami kiti pastatai, kurie automatiškai užgoš tai ką matome dabar. Jei pastebėjote prie pat pagrindo yra išsikišę tam tikri kištukai? Jie skirti sujungimui su kitu panašaus tipo pastatu ir dar viena smulkmena – visų Modular tipo modelių konstrukcijoje šaligatvius sudaro 7-8 taškeliai (studs).

16

Ir taip, pagaliau rinkinio veikėjai. Kaip anksčiau minėjau, šiame rinkinyje yra 5 žmogeliai, vienas iš kurių yra su trumpomis kojomis – taip vaizduojami vaikai. Lyginant su duomenų baze, iš kairės į dešinę: banko menedžeris (valdytojas), mergaitė laimėjusi 500 taškelių (studs), banko kasininkė, mergaitės mama, banko sekretorius. Visi šie veikėjai užima savo pareigas bei pozicijas rinkinio pristatyme. Visų nuotraukas rasite mūsų galerijoje. Bet atskirai norėčiau paminėti mergaitės mamos figūrėlę. Ji yra su tam tikru išskirtiniu bruožu – pagal instrukcijas mes galime ją perrengti į vagilę.

7

Tiesą pasakius tokius instrukcijos nurodymus matau pirmą sykį. Kai jau surinkta figurėlė naudojama antrą kartą, bet jau su kitais aksesuarais. Taip pat nepaprastam vagilės darbui žmogeliui prireiks virvės, kuri taip pat yra rinkinyje, tik iki šiol nebuvo patekusi į akiratį.

dsc09927

Virvė yra atsargiai supakuota su lipniąja juosta, turi du taškelius iš kraštų, kad galima būtu prijungti prie ko nors. Kaip yra parodyta ant dėžutės įpakavimo, virvės pagalba žmogeliai gali patekti ant pastato stogo ir jau ten vykdyti savo nusikaltimą. Taip pat norėčiau porą žodžių pasakyti ir apie instrukcijų bukletą.

dsc09928

Galbūt net ne bukletą, o apie ištisą knygą. Nes tokių rinkinių instrukcijos būtent taip ir atrodo ir sudaro nemažą bendro svorio procentinę dalį. Bet kalba eis apie kitas instrukcijos savybes. Virtualiame modelyje (spausdintame) labai gelbėja geltonai paryškinti elementai. Kai tiek daug detalių ir tiek daug dėliojimo žingsnių labai paprasta suklysti, pamesti seką ir aplamai greitai pavargti, o šios paryškintos detalės labai padeda išlaikyti dėmesį ir lengvai gaudytis konstravimo sekoje.

dsc09906

Ir galiausiai kaip buvo žadėta – sietyno pristatymas. Padidintos nuotraukos versijoje šis apyvokos elementas bus pastebimas geriau. Nuėmus stoglangį bei apšvietus sietyną iš kelių pusių pastebimas šis išskirtinai gražus elementas, kurio pagrindinėmis detalėmis yra skaidrūs deimantai. Pati konstrukcija nėra labai sudėtinga ir nenaudoja labai retų elementų, tad pavartę instrukcijas manau galėtumėte surinkti ir savąjį. Šioje nuotaikingoje natoje matyt ir pabaigsime. Šis, kaip ir kiekvienas Modular tipo rinkinys be abejo nusipelno ypatingo dėmesio, nes šios linijos rinkiniai paperka savo detalumu, konstravimo būdais, įvairiomis detalėmis bei žaidimo galimybėmis. Taip pat tokio pobūdžio kūriniai įkvepia kurti savo šedevrus.