60127 Prison Island Starter Set apžvalga

Sveiki Lego fanai. Atėjo naujieji metai ir jau yra pasirodęs tam tikras naujų rinkinių kiekis. Kadangi mėgstu impulsinius rinkinius, kurie beje yra patys pigiausi ne taip seniai prigriebiau porą man labiausiai patikusių,  vieną iš kurių šiandien ir apžvelgsime. Kaip supratote iš pavadinimo, tai yra rinkinys pradedantiesiems, kuriame yra net 4 figūrėlės – ir tai yra pagrindinė priežastis, dėl kurios perku panašaus pobūdžio rinkinius, be to tai yra geriausia investicija į Lego miestą.

titulinis

Pradėkime nuo pagrindinės rinkinio informacijos: laidos metai – 2016, rinkinio numeris bei pavadinimas – 60127/Prison Island Starter Set, detalių skaičius – 75, žmogelių kiekis – 4, RMK – 9,99 €, bendras rinkinio svoris – 147 gramai. Jau nuo neatmenamų laikų niekaip negaliu praeiti pro šiuos mažus rinkinius, jie nėra labai įdomūs, juose retai pasitaiko itin smagios bei naudingos detalės, tačiau jos paperka savo prieinamumu, kas manau ir lemia jų pirkimą.

Kaip ir minėjau šiek tiek aukščiau, šį rinkinį priskiriu prie impulsinių kategorijos, kadangi kaina nėra itin didelė, be to tai yra vienas iš smulkių rinkinių. Nesu didelis City serijos gerbėjas, tačiau šios kategorijos rinkiniai yra puikūs kiek smulkių detalių, tiek ir žmogelių donoras – nes vistiek dažnas Lego fanas anksčiau ar vėliau panorės sukurti savo kaladėlių miestą, o iš kur gauti gyventojų?

2

Iš priekinės dėžutės pusės yra pavaizduotas visas rinkinys, su visais jo veikėjais bei modeliais. Kaip kadaise esu minėjęs, rinkinių apiforminimo dizaineriai puikiai išmano savo darbą – idealiai sumaketuoja pakuotės dizainą bei parenka geriausią rinkinio vaizdavimo kampą, dėl ko dauguma rinkinių mums yra prie širdies. Iš galinės dėžutės pusės vaizduojami rinkinio figūrėlės, modeliai bei tam tikros scenos.

3

Iš dėžutės šono kaip jau yra įprasta vaizduojama tam tikra detalė 1:1 masteliu, kad galima būtu įvertinti viso rinkinio dydį. Kadangi šiame rinkinyje yra žmogelių, vietoje vaizduojamos detalės yra parenkama figūrėlė.

4

Šitaip atrodo dėžutės turinys. Detalės yra suskirstytos per du pakelius, viename iš jų surinktos smulkiausios kaladėlės, o kitame yra šiek tiek didesnės. Taip pat pačios didžiausios ir netradicinės formos detalės dažniausiai nėra pakuojamos į pakelius, dėl tam tikrų vietos taupymo sumetimų.

5

Šias detalės išskyriau kaip vertingiausias iš viso rinkinio. Jos nėra pačios brangiausios, tačiau pagal mane, jos nėra eilinės ir jas galima daug kur panaudoti. Taip pat rinkinyje yra tam tikrų naujų kaladėlių, visą detalių sąrašą žiūrėkite BL duomenų bazėje – pagal mane šioje svetainėje yra pateikiama labiausiai tiksli informacija apie rinkinius.

6

Šitaip atrodo rinkinio instrukcijų bukletas. Kadangi rinkinys nėra didelis, o jo modeliai yra surenkami iš vieno prisėdimo, instrukcijų bukletas yra gan plonas. Kaip ir anksčiau jį parsisiųsti galite iš oficialios Lego svetainės.

7

Atlikus visus instrukcijos žingsnius išvysime štai tokį rinkinį. Ir taip, ir anaip bandžiau komponuoti modelius, bet taip gražiai užfiksuoti rinkinio kaip tą daro kūrėjai man nepavyko. Visas rinkinys susidaro iš trijų esminių dalių – policininko bagis, prieplaukos tiltelis su slėptuve ir bandantis sprukti su motorine valtimi plėšikas. Apžvelkime kiekvieną modelį atskirai:

8

Tai nėra paprasta, vienos detalės valtis, kurią mums teko matyti daugelyje rinkinių, tai net gal ir ne valtis aplamai – labiau primena vandens motociklą, kuris beje yra labai lengvai surenkamas. Jei atidžiai apžiūrėti rinkinio dėžutę, galima pastebėti užrašą – Waterscooter does not float, kas reiškia, kad šis vandens transportas neplaukia, tai yra nesilaiko ant vandens, tad nemėginkite jo paskandinti.

9

Šitaip atrodo policininko bagis. Man asmeniškai jis atrodo šiek tiek keistokai, matyt visas reikalas jo stoge, ir bendruose modelio išmatavimuose, kažkaip neproporcingai jis atrodo ir labiau primena golfo mašinėlę. Tačiau yra labai simpatiškas priekinių šviesų išdėstymas, bei tinkamai užmauti purvasaugiai, mašinuko gale yra tam tikri tvirtinimai pakabinti tam tikriems įrankiams.

11

O štai ir prieplaukos tiltelis su slėptuve. Tiesą pasakius jo galėjo ir nebūti, bet kadangi tai yra pabėgimas iš salos, šis modelis visai ir tinka. Kaip matote iš nuotraukos prie kalinio randasi tam tikrą slėptuvė, kurioje galima patalpinti tokias smulkmenas kaip pinigus. Taip pat yra smėlio bei vandens imitacijos.

13

Rinkinyje yra net 4 figūrėlės: du blogiukai ir du policijos atstovai. Sprendžiant iš elementų sąrašo, kai kurių žmogelių detalės yra šių metų naujienos. Visi žmogeliai yra papuošti kiek iš priekinės liemens pusės tiek ir iš galo.

15

Kaip ir kiekviename rinkinyje, po visų dėlionių liko papildomų kaladėlių. Nors rinkinys nėra didelis, kaip matote iš nuotraukos liko ne taip mažai atsarginių elementų. Daugiau rinkinio nuotraukų žiūrėkite mūsų Flickr galerijoje, taip pat galite sekti mus Facebook paskyroje. O šiam kartui tiek, iki susitikimo!