70315 Clay’s Rumble Blade apžvalga

Sveiki fanai. Šiandien norėčiau pratęsti mūsų Nexo Knights apžvalgų seriją. Gal būt ši visata kažkam atrodo šiek tiek vaikiška, netinkanti pagal amžių vyresniems Lego produkcijos fanams, tegu taip mano, aš asmeniškai jau seniai laukiau kažko savito bei neįprasto. Ir būtent ši serija sužavėjo savo originalumu, išskirtine dvasia ir žinoma pasakiškais veikėjais bei smagiomis detalėmis, o jau iš viso to galimą kai ką pakurti.

1

Šiandien pas mus šiek tiek didesnis rinkinys nei įprasta – Clay dundantis kardas. Sutiksiu, kad keistai skamba tiesioginis rinkinio vertimas, bet iš esmės taip ir yra. Ši karo mašina iš pirmo žvilgsnio gali priminti kokį tanką arba apgulos įrankį, o iš tikro tai ratuota bazė su milžinišku kardu iš viršaus. Pradėkime nuo pagrindinės rinkinio informacijos: laidos metai – 2016, rinkinio numeris bei pavadinimas – 70315/Clay’s Rumble Blade, detalių skaičius – 328, žmogelių kiekis – 5, bendras rinkinio svoris – 638 gramai, dėžutės išmatavimai – 280 x 260 x 75 mm, RMK – 44,99 €. Duomenų bazėje nurodyta, kad šiame rinkinyje yra net 5 žmogeliai, bet kiek teko gilintis į minifigūrėlės sąvoką, iš esmės turim tik du žmogelius ir 3 kitokio tipo figūras – lyg ir smulkmena, bet iš kitos pusės dvelkia suktybe.

Kaip ten bebūtu, visos figūrėlės yra fainos, kiek žmogeliai, tiek ir jų pakaitalai. Taip pat patiko ir pats rinkinys, kombinuojantis savyje kelias transporto priemones. Čia turime ir didžiulį tanką (bazė), ir du vikrius motociklus ir kas svarbiausia puolime – skraidantį į kardą panašų aparatą. Iš esmės Lego kompanija laikosi tokios politikos, kad jų rinkiniuose nėra šiuolaikinės karo atributikos, nes šis produktas pagrinde yra taikytas vaikams, bet kaip pastebiu rinkiniai vistiek akcentuoti į mūšius, nors ir išgalvotus. Nesakau, kad tai yra blogai – tai tik įrankis, o kaip jį panaudosime savo kūryboje, spręsim kiekvienas pagal poreikius.

2

Kaip ir anksčiau, dėžutė yra tarsi rinkinio pristatymas – kitaip manau ir neturėtu būti. Iš priekinės pusės yra vaizduojamas visas rinkinys, pagrindinis jo modelis, tam tikra žaidimo scena. Iš galo mus sutinka modelio funkcijos – šiame jų tikrai pakanka ir žinoma Merlock 2.0 nemokamas žaidimas Jūsų Android arba iOS platformoms. Nepamenu ar esu anksčiau minėjęs, bet man labai imponuoja rinkinių įpakavimo dizainas, t.y. dėžučių apipavidalinimas, labai jau tinkamai parinktos spalvos ir viskas atrodo labai prisotinta, bet nėra nereikalingos sumaišties, viskas gražu ir aišku.

3

Dėžutės šone pavaizduoti rinkinyje esantys veikėjai ir Clay minifigūrėlė 1:1 masteliu. Šiame rinkinyje yra tris Nexo galios ir ypatinga Clay riterio amunicija – taip taip, kalbu apie dalinai skaidrų kardą. Kadangi savo laikais teko žaisti daugybę MMORPG visad atkreipdavau dėmesį į gražius šarvus, kardus, bei skydus. Matyt ši visata tuo ir papirko.

4

Šitaip atrodo visas rinkinys – karo mašina ir žmogelių komandos. Tankas mano manymu yra labai gerai suprojektuotas, nėra kažkokių nereikalingų detalių, viskas savo vietose. Gaila tik, kad Chaoso sekėjai pėsti, būtu kur kas smagiau, jei ir jie turėtu bent kokią katapultą. Bet žiūrint į titulinį dėžutės paveiksliuką, Chaoso kariai yra labai drąsūs jei tik dviese puola tokią didelę karo mašiną.

5

Vaizdas iš galo šiek tiek primena Batman’o tumbler’į, matyt tą įvaizdį atkartoja stambūs galiniai ratai bei sparnų formos uždangalas virš jų. Šį kartą kaip pastebėjote sunaudojau visus lipdukus, nes be jų modelis atrodė sausokai. Gale taip pat kiša reaktyvinė lėktuvo turbina bei apačioje paslėptas motociklų atskyrimo mechanizmas. Visos modelio funkcijos yra parodytos rinkinio instrukcijoje.

6

Motociklų atskyrimo momentas. Iš abejų motociklo pusių yra savotiški žnybtuvai, kurie tvirtinasi prie bendros konstrukcijos šono, o slenkantis mechanizmas išstumia motociklo galinį sparną, tuo pačiu atjungdamas jį nuo mašinos. Motociklai yra valdomi Clay robotais tarnais, bent jau aš taip manau, gal būt jie kitaip vardijami.

8

Ką gi, liko tik bazė ir lėktuvas. Dar vienas dalykas – kiek modulių nebenuimsi, likę moduliai vis vien kietai atrodo – kad ir šis trijų ratų mašinukas. Ir kaip yra rodoma funkcijų puslapiuose, kiekvienas jų turi savo paskirtį. Bet manyčiau, kad skraidantis “kardas” galėtu rasti savo vietą roboto-milžino rankoje, bent jau maniškėje atrodė kaip durklas.

9

Kai narsusis Clay išskrenda gąsdinti priešų, robotai užima bazę ir paverčia ją patranka. Kaip tikriausiai buvote pastebėję, galinėje tanko pusėje kabojo dvi patrankos, ir kai lieka vien bazė, jos gali būti apsukamos į kitą pusę, o iš robotų pusės yra tam tikras valdymo stendas, kurį beje vaizduoja lipdukas.

10

Ir galiausiai liko trumpai apžvelgti skraidantį Clay kardą. Šis ir lėktuvą, ir durklą primenantis modelis yra ganėtinai paprastas pagal savo konstrukcija, bet vis vien atrodo šauniai. Labai gerai išlaikytos aparato formos bei spalvų parinktis. Kaip galite matyti, herojaus amunicija puikiai įsilieja į modelio konstrukciją – priekinėje dalyje laikomas kardas, o riteriui nugarą pridengia skydas. Iš šonų tarp sparnų bei korpuso kiša mažos lazerinės patrankos.

11

Ką gi, atėjo laikas susipažinti ir su rinkinio veikėjais. Pradžiai apžvelkime Nexo riterių komandą. Rinkinyje yra narsusis karys vardu Clay ir du jo pagalbininkai robotai. Kiek žmogelis, tiek droidai turi dvi skirtingas veido išraiškas. Riteris yra papuoštas grėsmingu antveidžiu bei spalvingais šarvais. Robotai pagalbininkai irgi apsiginklavę kardais, šalmais su antveidžiais bei turi labai gražius erelio logotipus ant krutinės – tai nėra lipdukai. Daugiau visų veikėjų nuotraukų pamatysite mūsų Flickr albume, didesnėje raiškoje galėsite įžvelgti visas smulkmenas.

12

Kitoje barikadų pusėje yra du Chaoso tarnai. Vienas iš jų (pelenų karys) mums jau kažkur matytas, o štai antrasis vardijamas kaip – Scurrier, jei nebūtu tos “S” raidės, gautųsi odžius, bet nesu tikras ar toks vertimas yra jam tinkamas. Pelenų karys ginkluotas automatiniu pjūklu bei pasipuošęs juodais antpečiais bei šalmu su ragais. Taip pat kaip ir Nexo herojai turi dvi veido mimikas. Mažasis gi tarnas turi tik vieną snukutį, bet užtat kokį. Mažas neaiškus padaras turi trumpas rankas, kurias beje galima sumontuoti paprastiems žmogeliams, ragus bei uodegą. Buvau bandęs ant galvos užmauti kokį šalmą, bet kadangi galva susilieja su kūnu, iki galo to padaryti neįvyko.

13

O štai ir atsarginės rinkinio kaladėlės, tarp kuriu beje yra kardas, kai kurios lygios (tiles) 1×1 plokštelės su paveikslėliais ir šviesos kardo rankena juodos spalvos. Taip pat kartu su šia serija pasirodė ir įvairių metalų spalvų 1×1 piramidės.

14

Šičia yra man patikusių trans.neon orange spalvos elementai. Tokios detalės man labai primena kadaise gaminta Ice Planet seriją. Jei kas dar nežino, skaidrios neoninės spalvos labai gražiai atspindi ultravioletinę šviesą. Kada nors pabandysiu ir aš pažaisti su šviesom.

15

Taip pat į akį krito ratų gausybė ir lipdukais papuoštos sparnų detalės. Savaime jos irgi neblogai atrodo, bet kaip ir minėjau anksčiau, šiam modeliui jų tiesiog reikėjo, nes be jų buvo kažkaip sausoka. Dabar nepamenu tiksliai, ar vidutinio didžio ratai yra šių metų nauja detalė, ar tiesiog neteko susidurti, bet žinau tikrai, kad tai yra nauja spalva. Visą detalių sąrašą galite pamatyti BL duomenų bazėje.

17

Ir galiausiai rinkinio instrukcijos bukletas. Tiesą pasakius buvau atpratęs nuo didelių rinkinių ir buvau šiek tiek nustebęs, kad instrukcija yra vos ne katalogo didžio. Žinoma tam tikrą puslapių skaičių apima tam tikros reklamos bei aiškinantys paveikslėliai, bet jaučiasi toks masyvumas. Instrukciją kaip ir anksčiau galite rasti oficialioje Lego instrukcijų talpykloje. Taip pat nepamirškite užsukti į mūsų Flickr galeriją, kur rasite daugiau bei didesnės raiškos nuotraukas. Ką manau apie rinkinį Jus pasidomėsite? Ogi tai smagus kiek žaidimo, tiek elementų atžvilgiu rinkinys. Man patinka kiek rinkinio spalvingumas, tiek detalių pritaikimo vizija. Žinoma tai yra tik mano asmeninė nuomonė, Jums gali nepatikti detalių parinktis arba pati tematika.