70318 The Glob Lobber apžvalga

Mane asmeniškai žavi šių metų naujoji Lego franšizė, taip taip, kalba eina apie Nexo Knights seriją. Kai kam patinka judanti technika ant vikšrų, kažkam konstruoti savo išgalvotą miestą, o aš žaviuosi kosmoso bei viduramžių tematika, o kaip žinote Nexo Knights serija visą tai apjungia. Atsimenu, kai dar buvo tik kalbos apie šią visatą, jau tuomet įsivaizdavau, kaip viskas atrodo. Žinoma rinkiniai šiek tiek nutolę nuo mano vizijų, bet ir taip pakankamai kietai atrodo, be to žaidimo galimybės pranoksta visus lūkesčius.

1

Vakar teko lankytis oficialioje Lego parduotuvėje ir ką Jus manot? Buvau maloniai nustebintas naujais rinkiniais. Žinoma, dar ne visos serijos atnaujintos, bet manieji Nexo Knights jau pasipildė antro pusmečio naujienomis. Apžvalgą pradėkime nuo pagrindinės rinkinio informacijos: rinkinio numeris bei pavadinimas – 70318/The Glob Lobber, detalių skaičius – 95, žmogelių kiekis – 2, bendras rinkinio svoris – 115 gramai, dėžutės išmatavimai – 140 x 120 x 43 mm, RMK – 9,99 €.  Tai yra kol kas mažiausias naujos bangos Nexo Knights serijos rinkinys, bet manau ne už ilgo pasirodys ir kiti smulkus rinkiniai.

Tokie rinkiniai turi labai limituotą elementų skaičių, ir kartais modelis atrodo ne labai šauniai, tačiau renkuosi šiuos rinkinius vien dėl žmogelių ir kai kurių detalių. Labiausiai šioje serijoje mane džiugina veikėjų parinktis – jie tokie spalvingi ir kiekvienas turi savo vaidmenį. Be to šios serijos herojai labai gerai tinka burti savo viduramžių armijas.

2

Kaip ir anksčiau, priekinėje dėžutės pusėje yra vaizduojamas visas rinkinio turinys, o gale vaizduojasi tam tikros modelio funkcijos, visa tai yra išsamiai rodoma, kad galutinis vartotojas žinotu ką įsigyja. Taip pat ant dėžutės puikuojasi nemokamo žaidimo reklama, ar kam iš Jūsų teko ją išbandyti?

3

Dėžutės šone kaip įprasta nurodoma tam tikra informacija apie smulkias detales ir uždusimo pavojų. Be to šį kartą pastebėjau ir smulkių kamuoliukų minėjimą, vieną iš kurių matome 1:1 mastelių pavaizduotame paveikslėlyje. Man šie rutuliukai ypač faini.

4

Šitaip atrodo visas rinkinys. Negausiai, tikrai negausiai, bet o ko kitokio už panašią kainą galima tikėtis? Gerai dar, kad ši serija nėra licencijuota, kaip kokie Star Wars arba Super Heroes, kurių kainos ženkliai padidėjusios. Iš esmės tai smagus, mažas rinkinukas, su kuriuo galima prigalvoti įvairių žaidimo strategijų. Taip pat galima pasibandyti savo jėgas konstruojant alternatyvų modelį.

5

Taip patranka atrodo iš viršaus. Priekis papuoštas visokiomis iltimis, nagais ir durklais. Iš šonų irgi kiša tam tikra ginkluotė – prieiti prie šios patrankos galima tik iš galo, kur ir randasi piloto kabina. Nuotraukas didesne raišką rasite mūsų Flickr albume – pasižiūrėsite į modelius iš arčiau ir įžvelgsite visas smulkmenas.

8

Kadangi modelis yra ganėtinai paprastas, renkamas jis per vieną prisėdimą. Nors detalių parinktis yra labai įvairi, mano manymu jos labai gerai dera viena prie kitos. Gal būt modelis ir atrodo šiek tiek niūrus, bet reikia atminti, jog tai yra blogiečių technika, kitaip ji ir negalėjo atrodyti. Pagal savo konstrukcija šis aparatas man labai primena senovės arkbalistą, tik šis žinoma yra šiek tiek patobulintas tamsiųjų burtų.

9

Ką gi, atėjo ir žmogelių eilė. Šiame rinkinyje yra du veikėjai, kiekvienai pusei po vieną atstovą. Nexo Knights riterius atstovauja eilinis riteris su išsiskiriančiu mėlynu šalmu. Šioje serijoje jei neklystu, panašų šalmą esu matęs tik pas Ultimate Robin ir tai jis buvo kitokios spalvos, tikiuosi ateity bus daugiau rinkinių, kur pasitaikys panaši amunicija. Narsusis (beje bevardis) riteris ginkluotas sidabriniu iešmu.

11

Riteris dėvi tokius pat šarvus, kaip ir anksčiau išleisti eiliniai karūnos kariai – su 4 taškeliais iš nugaros pusės. Beje, šalmo viršūnėje yra pliumažui pritaikyta anga, tad jei turite atliekamų elementų, galite papuošti ir šį karį (rinkinyje plunksnų nėra).

12

Prisimenate šį veidelį? Ogi taip, yra įtarimas, kad tai yra viduramžių klonai, kurie irgi kaip ir Star Wars imperijos kariai turi vieną bendrą prototipą. Žmogelis turi dvi veido išraiškas, skirtumą tarp jų labai sunku pastebėti, bet jis yra.

14

O štai ir blogiukas, Chaoso tarnas ir arkbalistos vairuotojas. Ant nugaros veikėjas turi strėlinę, o vienoje rankoje laiko Chaoso patobulintą kilpinį lanką, kuris šaudo ugnies sviediniais.. tuomet atsiranda klausimas – kam reikalingos strėlės? 🙂 Šis žmogelis, kaip ir jo šio rinkinio priešas irgi dailiai papuoštas stipriu liemenių kiek iš priekio, tiek ir iš galo. Ši figūrėlė turi tik vieną veidelį, bet iš kitos pusės irgi yra tam tikras raštas. Labiausiai į akį krito veikėjo šukuosena – tikrų tikriausia skiauterė, kuri beje pagaminta iš į gumą panašios medžiagos – bežaidžiant tikrai neskils. Kojos yra papuoštos šarvais iš priekinės pusės, taip pat yra ir diržo elementas. Daugiau šio rinkinio nuotraukų rasite mūsų Flickr galerijoje.

19

Taip pat norėčiau užsiminti ir apie smagiausias rinkinio detales. Kai kurios iš jų man yra nematytos, tad įtarių tai yra šio pusmečio naujienos. Kad ir į adatą panašūs juodos spalvos spygliai – tikrai tokių anksčiau nebūta. Taip pat nepamenu ar anksčiau buvo pasitaikusios piramidės formos skaidrios detalės? Labai į akis krito į kardą panašūs ašmenys – manyčiau platų pritaikymą turės šis elementas. Taip pat labai patinka universalių kaladėlių parinktis ir žinoma dievinu skaidrius elementus.

20

Šitaip atrodo rinkinio instrukcijos. Kaip ir visad, dauguma instrukcijų po tam tikro laiko nukeliauja į oficialią instrukcijų taupyklę. Bet kadangi šis rinkinys vos tik spėjo pasirodyti pardavime, instrukcijų on-line kol kas nerasta. Pastebėjau šiokį tokį šio bukleto trūkumą, bekonstruojant modelį, kartais buvo neaišku, kokios detalės ir kur kišamos, nes bendra konstrukcija pavaizduota labai tamsiai.

21

Instrukcijų puslapiuose buvo pastebėti kai kurie ateinančio pusmečio rinkiniai. Labai laukiu dienos, kai pasirodys herojų pakuotės. Nes kaip matau iš paveikslėlių, veikėjai tapo dar smagesni, taip pat atsirado naujų priešų, kuriuos irgi norėtųsi apčiuopti.

22

O pabaigai palieku atsarginius elementus. Šiek tiek nustebau kai pamačiau tokią gausybę atliekančių elementų, rinkinys juk mažas buvo, logiška būtu ir detalių mažai sulaukti. Viską apibendrinus,  tai nebloga investicija jeigu neišmėtote kaladėlių, saugojate žmogelių nuo greito susidėvėjimo ir kuriate savo žaidimo istorijas. Rinkinys nėra didelis, tad ir galimybės jo yra ribotos, bet sumanūs mažieji (ir ne tik) fanai manau ras ir kitų žaidimo strategijų šiai akrbalistai. Asmeniškai aš likau patenkintas kokybės ir kainos santykiu, žmogeliais bei naujomis detalėmis. Tikiuosi apžvalga buvo informatyvi ir padės Jums apsispręsti.