31004 Fierce Flyer apžvalga

Sveiki draugai. Šiandien norėčiau pristatyti Jums jau senai ruoštą Creator serijos 31004 Fierce Flyer rinkinio apžvalgą. Tai eilinis mano įsigytas šios disciplinos rinkinys ir galiu pasakyti tik vieną – kuo toliau, tuo vis rimčiau žiūriu į šios tematikos modelius.

titulinisNes visų pirma tai puiki galimybė susipažinti su įvairiomis dėliojimo technikomis – kadangi rinkinyje yra tris skirtingi modeliai, tai padaugina teigiamos patirties kiekį. Kaip ir visuomet pradėkime nuo rinkinio informacijoslaidos metai – 2013, rinkinio numeris bei pavadinimas – 31004/Fierce Flyer, detalių skaičius – 166, RMK – 34,99 Lt.

Kadangi šis rinkinys iš 3in1 serijos, tai turėsime tris skirtingus modelius, o tai: erelis, voverė ir skorpionas – paskutinį modelį šiek tiek patobulinau, bet viskas iš eilės. Kaip visada apžiūrėkim dėžutę – pagrindinėje nuotraukoje dėžutė pavaizduota iš priekio, o šitaip ji atrodo iš galo:

2

Kur dažniausiai rodomi tam tikros modelių funkcijos. Kadangi modeliai užima daug vietos, visų funkcijų dizaineriai nusprendė nerodyti (taip save raminu), bet nieko, mes apžiūrėsime kiekvieną gyvūnėlį ir pažymėsime kiekvieno ypatumus. Taigi pradėkime nuo pagrindinio modelio – erelio:

3

Beje, buvau visai pamiršęs apie instrukcijas, bet kaip sakoma šaukštai po pietų ir dabar papildomai jas fotografuoti nematau reikalo, kadangi nieko ypatingo ten nėra – o Jus gerbiamieji instrukcijas galite rasti oficialiame Lego puslapyje: 1 dalis ir 2 dalis. Taigi, štai taip atrodo mūsiškis pagrindinis (kurio vardu ir buvo pavadintas rinkinys) modelis.

4

Galvoje sukasi daug minčių, bet ko gero paminėsiu tik svarbiausią – modelis ir išties labai panašus į erelį, vaizdžiai spaudžiu dizaineriams rankas – puikiai padirbėta. Be vizualinio atitikimo taip pat patiko ir modelio funkcionalumas: uodega, kojos bei sparnai.

5

Sparnai turi kelis (3) judesio taškus – pradedant nuo pačio kūno, baigiant prie pat galiukų.

6

Per vidurį sparnai gali susilankstyti irgi ir kaip matote tam tikrų detalių dėka, visi trukumai, kurie galėtu išlįsti kruopščiai paslėpti ir manau tokios konstrukcijos užsitarnauja papildomą žavesį.

7

Taip pat labai lanksčios ir paukščio kojos. Jos gali būti pakreiptos kiek į priekį, tiek ir atgalios. Dėl daugybės jungiančių detalių, jas galima labai kompaktiškai sudėti ir paslėpti po gyvūnu.

8

Kaip tikriausiai jau pastebėjote kojų “pirštai” irgi turi funkciją lenktis – tokiu būdu į leteną galima patalpinti kokį grobį – o tai puiki žaidimo realizacija.

9

Priklausomai nuo tam tikros letenų pozicijos bei konfigūravimo, modelis gali arba gulėti (tupėti), arba stovėti – čia jau viskas priklauso nuo Jūsų žaidimo/scenos poreikių.

10Tikriausiai radau patį nepatraukliausią fiksavimo kampą – tiesą pasakius iš galo modelis atrodo šiek tiek nerangiai – ypač su išskleistais sparnais. Tad pasakom ereliui ate ate ir žygiuojame prie kito modelio.

11Sekanti pas mus keista voverė. Kodėl keista? Tikriausiai dėl juokingų letenų, kiek galinės (kojos), tiek priekinės (rankos) letenos atrodo kraupiai – bent jau toks mano verdiktas. Viršutinės letenos, kurios atstoja voveraitei rankas gali judėti tik horizontaliai, o kojas pakeitusios “slidės” aplamai nejuda (tik kulkšnio taške) – tai gi kaip vargšelė voverė išgyvens su tokiomis traumomis?

12

Tikriausiai teks šiam žvėreliui gintis uodega, nes šį kūno dalis visai neblogai juda – žinoma ne visomis įmanomomis kryptimis, bet vis dėl to geriau negu nieko.

13

Kaip ten bebūtu su judėjimo trukumais, voveraitė atrodo ganėtinai simpatiškai – smailios ausytės, balti kyšantys dantukai, ryškios akys, šiaip pagal formą bei uodega tikrai neapsiriksi.

14

Yra žinoma tam tikrų vizualinių trukumų, kaip šie mėlynos spalvos kyšantys pinai, bet tokios smulkmenos dažnai lieka nepastebimos ir reikia atsiminti tą faktą, kad tai yra trijų modelių rinkinys, tad detalės čia labai ribotos.

15

Pagailėjau šiek tiek mūsų voveraitę ir daviau jai riešutą – tegu pasidžiaugia. O mes prieiname paskutinio šio rinkinio modelio, sutikite grėsmingą skorpioną:

16

Na gal ne toks jis ir grėsmingas. Be nuodingo smaigalio šis skorpionas nekuo nepasireiškia – kaip nebūtu keista. Man kažkodėl labai trūksta žnyplių, ar tai kažkokia išskirtinė skorpiono rūšis, ar pats metas ieškotis zoologijos vadovėlio.

17

Kas liečia paties modelio – iš visų trijų jis man patinka labiausiai. Šis padaras gavosi ganėtinai lankstus, kas negali nepatikti žaidžiantiems vaikams. Skorpionas turi 6 (8) kojas – jei priekinės dvi galūnės neskaičiuojamos kaip žnyplės, reiškia galima jas priskirti prie letenų ir atvirkščiai.

18

Taip pat visos galūnės gali keisti poziciją, kai kurios tik vertikaliai, kitos tik horizontaliai, o kai kurios turi mišraus judesio funkcijas. Taip pat norėčiau pastebėti puikiai lankstomą uodegą – tikriausiai vienas iš svarbesnių modelio privalumų.

19

Kaip matote uodega gali lenktis į skirtingas puses (žinoma tik vertikaliai) – tam kad smogti priešui iš šono, skorpionas turėtu ir pats šiek tiek pakrutėti.

20

Galūnės lenkiasi iki tam tikrų fizinių apribojimų, tau aukštis, į kurį skorpionas gali pasikelti irgi yra apribotas – bet tai juk ne žirafas ir čia tikrai ne trukumas. Beje, mano domus protas kartais priveda mane prie keistų sprendimų:

21

Kaip Jums skorpionas akrobatas? Tiesą pasakius tokia mintis atėjo netikėtai. Kadangi šio gyvio letenos gali lenktis į abidvi puses nutariau pažiūrėti, kaip modelis atrodys aukštyn pilvu – ne daug kas ir pasikeitė.

22

O štai ir mano šio modelio modifikacija – jei rimtai, jau žiūrint į dėžutę, pastebėjau, kad skorpionui kažko trūksta, lyg kažko jam nepridūrė, o pasirodo alternatyvaus ginklo. Beje šios žnyplės buvo surinktos iš atliekamų detalių – tad, jeigu turėsite šį rinkinį, galėsite ir Jus sugalvoti kažką panašaus. O klausimas kodėl modelis buvo iki galo nesutvarkytas iki šiol neduoda man ramybės 😀 Viską apibendrinant su visais savo trūkumais bei privalumais rinkinys vertas dėmesio, bent jau dėl savo originalių modelių, detalių funkcionalumo, spalvų parinkimo, galiausiai dėl žaidimo (playability) galimybių. Be to kiekvienas Creator serijos rinkinys skatina mus kurti kažką savito, kaip aš pavyzdžiui ir surinkau papildomą (alternatyvųjį) modelį:

23

Tai “kosminis” skuteris – į kabiną galima pasodinti apmokytą (arba nelabai) pilotą, kuris ir valdys šį aparatą. Tokie modeliai dar vadinami c-modeliais. Praktikuotis jų konstravime pradėjau įkvėptas Peterio Sprogio (beje LatLug’o narys) kūriniais ir tiesą pasakius tai visai smagus užsiėmimas. Rinkinio didesnes nuotraukas galite pasižiūrėti mūsų Lug’o Flickr galerijoje, o daugiau alternatyvaus modelio nuotraukų mano asmeniškoje galerijoje.