60036 Arctic Base Camp apžvalga

Sveiki kaladėlių fanai, pagaliau susiruošiau apžvelgti jau gana ilgai užsigulėjusį rinkinį – Arkties Bazę (60036). Kadangi kai kuriais rinkiniai dalijamės su klubo nariais (ne visi turim laiko apžvalgoms), tai norėčiau padėkoti Mindaugui, už suteiktą (nors ir laikinai) rinkinį. Prieš pateikiant išsamią informaciją apie rinkinį, norėčiau paminėti, kad šios serijos rinkiniai priskiriami City tematikai, nepaisant to, kad egzistuoja ir Arctic potemė.

titulinisO dabar prieikime pagrindinės šio rinkinio informacijoslaidos metai – 2014, rinkinio numeris bei pavadinimas – 60036/Arctic Base Camp, detalių skaičius – 735, RMK – 379,77 Lt. Vertinant detalių ir kainos santykį, vienos detalės kaina ~51 centas – ganėtinai nepigiai. Konvertavus kainas į eurus, rinkinys kainuoja 109.99 EUR ir vienos detalės kaina siekia 14 euro centų.

Pirmiausiai apžiūrėkime dėžutę – iš priekio kaip visada matome visą rinkinį. Iš dėžutės galo matomi skirtingi rinkinio elementai, tokie kaip sraigtasparnis, vikšrinė mašina, rogės su pavadžiais ir pati bazė, taip pat vaizduojama tam tikra online žaidimo reklama.

2

Viename dėžutės šone vaizduojami rinkinio žmogeliai bei gyvūnai, taip pat yra vaizduojama figūrėlė 1:1 mastu.

3

Pradarę rinkinį tarp dėžutės turinio randame net 5-kis instrukcijų bukletus, kiekvienas iš jų skirtas tam tikrai konstrukcijai surinkti. Žinoma dvi knygutės skiriamos surinkti bazei, kadangi ji susideda iš didesnio detalių kiekio.

4

O štai ir atsitiktinis instrukcijų puslapis – čia matome vikšrinės mašinos surinkimo eigą.

5

Detalių pokučiai yra sunumeruoti (taip lengviau susigaudyti tarp detalių) kaip galime pamatyti galinėje dėžutės pusėje, bet taip gavosi (dėl mano kaltės), kad visos detalės buvo sukrautos į bendrą krūvą, tad eiliškumo deja neparodysiu.

6

7

8

Kaip tikriausiai jau pastebėjote didžiąją kaladėlių dalį sudaro oranžinės bei pilkos detalės, dar šiek tiek matosi baltų ir juodų elementų ir visai po truputi kitų atspalvių.

9

Kadangi rinkinys nėra iš mažų, tad ir atsarginių (arba papildomų) detalių yra šiek tiek daugiau nei įprasta – šioje nuotraukoje deja nesimato baltai skaidrių detalių, bet jos patikėkite yra.

10

Be detalių ir gyvūnėlių rinkinyje yra 7 žmogeliai: 1 mokslininkas, 4 ekspedicijos nariai, 1 Arkties tyrimo asistentas bei 1 sraigtasparnio pilotas.

11

Arkties mokslininkas – su mėlynomis kelnėmis, oranžiniu megztiniu ir baltu (grafiškai pavaizduotu) chalatu su tam tikrais elementais. Veidelis su pavaizduota barzda ir akiniais. Plaukai sušukuoti iš priekio į galą.

12

Ant profesoriaus chalato nugaros yra ekspedicijos ženkliukas, taip matomos siūlės (nors gali būti ir klostės).

13

Pilotas labiausiai išsiskiria iš kolektyvo – nei mėlynų kelnių, nei gausaus oranžinės spalvos kiekio. Šviesiai rudos (smėlio) spalvos kelnės, odinė ruda striukė su užtrauktuku ir baltų kailinių elementais. Taip pat virš striukės pavaizduotos oranžinės parašiuto petnešos su mėlynos spalvos sagtimis. Ant galvos vaizduojasi juodas šalmas su apsauginiu stiklu ir paprastas besišypsantis veidelis.

14

Iš nugaros pusės matosi striukės kailinių elementai, tam tikros klostės bei oranžinis parašiutas su ekspedicijos ženkleliu. Taip pat reiktu paminėti, kad pilotas dėvi juodos spalvos pirštines.

15

O štai ekspedicijos nariai labiausiai margi, bet reikia pripažinti, kad mėlyna labai dera su oranžine spalva. Ekspedicijos nariai labai panašūs tarpusavyje – mėlynas kopišonas su balto kailio elementu, apsauginiai akiniai oranžinės ir mėlynos spalvų, oranžinė striukė su užtrauktuku bei kailiniais, taip pat su įvairiomis puošmenomis (ženkliukai, kišenės, siūlės ir diržai). Taip pat kaip ir lakūnas, šie žmogeliai dėvi pirštines, tik mėlynos spalvos. Iš priekinės mėlynų kelnių  pusės vaizduojami tam tikri tvirtinimo (alpinizmo) įrankiai.

16

17

Iš galo kopišonas turi šiek tiek klosčių, striukė su tam tikrais vizualiniais elementais – ženkliukas, siūlės, kailiniai. Daugiau ekspedicijos narių galite pamatyti mūsų Flickr galerijoje.

18

Man asmeniškai tyrimų asistentas labiau primena sargą, tikriausiai dėl tos juokingos tamsiai mėlynos spalvos kepurės. Asistentas dėvi oranžinį su ilgomis rankovėmis megztinį, mėlyną liemenę su ID ženkleliu, mėlynas pirštines bei tamsiai mėlynas kelnes. Dėl saulės akinių susidaro vaizdas, kad žmogelio veide matoma nosis (ko anksčiau nesu pastebėjęs).

22

Iš galo ant liemenės matomos formuojančios klostės bei ekspedicijos ženklelis.

23

O štai ir tas elementas, dėl kurio ir vyksta visa ekspedicija. Arkties bazėje tiriami šie užšalę neaiškios kilmės kristalai. O man asmeniškai labiau patinka tie ledo gaubtai, nes pagal mane, jie yra labiau praktiškesni įvairiose konstrukcijose.

30

Be žmogelių rinkinyje yra ir gyvūnų, vienas iš kurių yra ši baltoji meška (arba meškenas):

31

Balta figūra baltame fone nelabai ryškiai matoma, dėl šitos klaidos tikrai apgailestauju. Lyg visi žvėries elementai ir matomi, tik kad baltame fone pasimeta pradaryti gyvūno nasrai, iš galo gi vos matoma uodega.

32

Kaip ir dabartiniai arkliai, ši meška turi funkciją, kuri leidžia jai atsistoti ant galinių letenų. Pagal konstrukcija šis mielas padaras labai panašus į arklius, kadangi kaklo zona irgi šiek tiek juda kiek į viršų tiek ir žemyn.

33

Nesu tikras ar baltosios meškos gali būti prijaukinamos, bet tikėjimas šiais mielais žvėreliais manęs nepalieka.

34

Be meškos rinkinyje buvo rasti ir šie nuostabus šuniukai – laikos.

39

Prisegti tam tikra konstrukcija, kuri atkartoja pavadžius jie velka už savęs roges su žveju?

40

Rogėse patalpinta dėžutė su žuvimi, taip pat prie jų pritvirtinta palydovinė antena,  priekyje matosi žibintai, o iš vieno šono yra laikiklis meškerei.

42

O štai ir patys šuniukai. Kaip buvo minimo interneto platybėse, šie šunys yra su skirtinga apdaila – tiesą pasakius nesumelavo, bet iš kitos pusės pastebėti ženklius skirtumus ganėtinai sunku.

45

Dabar gi prieikime prie motorizuotos technikos. Mažiausias iš elementų yra šis sniego motociklas. Žinoma nėra tokio svarbaus elemento kaip vikšrai, bet kadangi modelis yra labai miniatiūrinis spėjama, kad vartotojai galės juos įsivaizduoti. Priekyje yra pajungtos judančios slidės bei žibintas.

35

Taip motociklas atrodo iš priekio. Ant priekio matomas ekspedicijos ženkliukas – ir tai nėra lipdukas, kas labai nudžiugino.

38

O štai šiek tiek didesnė technika ir jau be įsivaizduojamų dalių. Kaip ir visa motorizuota technika, sraigtasparnis irgi daugumoje oranžinės spalvos. Iš apačios pritvirtintos slidės, o iš galo matomas kablys, kurio pagalba pilotas gali gabenti tam tikus krovinius į nustatytą vietą.

49

Stiklas kaip matote sekančioje nuotraukoje keliamas į viršų, kad galima būtu išimti žmogeliuką. Sraigtasparnis yra toks mažas, kad jame telpa vos viena figūrėlė. Valdomas šis mažylis viena vairalazde.

51

Iš galo matosi turbinos (viršuje) ir troso vyniojimo įrenginys (apačioje), kurį galime valdyti patys sukdami apvalias detales tam tikromis kryptimis, kur nurodo lipduke pavaizduota rodyklė.  Taip pat prie vairavimo sraigto ant uodegos galo matomas ekspedicijos ženkliukas (deja irgi lipdukas).

52

Sekantis ekspedicijos agregatas – vikšrinė mašina su specialiai pritaikytu gręžtuvu. Iš viso rinkinio šis elementas man labiausiai patiko, kiek iš funkcinės dalies, tiek ir iš dizaino. Kaip matote iš nuotraukos, mašina turi kelis plačiajuosčius vikšrus, kilnojamą grąžtą su jo valdymui pritaikyta kabina, bei pačio “visureigio” kabina įrengta šviestuvais ir antenomis.

55

Grąžto kabina, kaip ir pats grąžtas turi sukimosi mechanizmą, tam kad gręžimo prietaisą galima būtu pritraukti iš įvairių pusių. Taip pat gręžimo įrenginio alkūnė yra lankstoma, kad galima būtu dirbti įvairiais kampais.

58

Po mašinos pagrindu galime pamatyti sekantį vaizdą: šis viduryje ratas skirtas palengvinti vikšrų judėjimą. Kadangi važiojamasis paviršius gali būti slidus, vikšrai tiesiog nesikabins ir žinoma nesisuks ir būtent ratas su gumine danga užsikabinęs už paviršiaus vykdys sukimo procesą.

61

Ką gi, priėjome ir pačios Arkties bazės. Kristalų tyrimo instancija susideda iš dviejų dalių. Vienoje tiriami rasti objektai, o kitoje ilsisi mūsų ekspedicijos nariai. Visa konstrukcija stovi ant tam tikrų atramų. Kaip matote iš nuotraukos bazėje yra keli įėjimai, vienoje pusėje yra paprastos durys su langeliu, kitoje pora nusileidžiančių vartų (iš abejų pusių). Taip pat yra guminis takelis, ant kurio paduodami rasti kristalai ir pasukus rankena takelis pradeda judėti reikiama kryptimi.

63

Tyrimo bloke randasi visa laboratorija su skirtingais prietaisais, puoduką  tikriausiai mūsų profesorius paliko, ai negerai.. :3 Kaip jau supratote, šios bazės dalies viena iš sienų yra atidaroma, kad galima būtu žaisti su žmogeliukais viduje ir kaip matosi iš šio kampo iš dešinės pusės randasi praėjimas į poilsio zoną.

68

Žinoma daug atrakcijų čia nėra, bet šaltoje arktyje net karštos arbatos puodelis yra daugiau negu galima būtu tikėtis. Iš čia matote, kad atidaromi “vartai” yra iš abejų pusių, tad kankintis norint pasiekti žmogeliukus tikrai nereikės.

69

Beje, kaip ir minėjau, bazė susijungia iš dviejų dalių. Taip pat jos gali būti ir atjungtos, tik tikriausiai užpus vėjas ir visi žmogeliai mirtinai sušals.

75

Dar vienas objektas apie kurį norėčiau užsiminti – tai Arktinės Bazės palydovinė sistema, kuri beje yra maitinama nuo saulės baterijų. Ant vėliavos (ženkliukas) ir ant baterijų (grotelės) yra užklijuojami lipdukai. Kiek anteną tiek ir vėliavą galima pasukti į bet kurį šoną.

76

O štai taip atrodo visas rinkinys – beveik kaip ant dėžutės. Visi šioje scenoje yra kažkuo užsiėmę, net kartais atrodo, kad žmogelių galėjo būti šiek tiek daugiau. Vos matomas sraigtasparnio stovas neįeina į rinkinio komplektaciją.

78

Ką galėčiau pasakyti apie rinkinį? Tai tarsi Jūsų ekspedicija, kelionė kažkur toli toli. Žaidimo galimybės labai plačios, galima kažką keisti ir tirti kas tik į galvą ateina – nebūtinai tai turi būti paslaptingieji kristalai. Yra gan nemažai technikos aplink bazę kurią galima panaudoti įvairiems tikslams. Be žaidimo rinkinys turtingas ir atskiromis detalėmis – vikšrai, grąžtas, tinklas, guminis takelis, skaidrus ledo gaubliai, gyvūnija, šiaip net oranžinės detalės ko kainuoja, tad mano manymu šis rinkinys tikrai vertas dėmesio. Daugiau šio rinkinio nuotraukų galite pamatyti mūsų Flickr galerijoje.