70104 Jungle Gates apžvalga

Sveiki draugai. Pagaliau prisirpau antram iš dviejų Legends Of Chima Speedorz rinkinio apžvalgai. Kaip sakoma – geriau vėliau negu niekada. Taigi..Šiaip pasižiūrėjau, kad vienos laidos (ne serijos) rinkiniai labai artimi vienas kitam, tad sakyčiau niekuo nesiskiria, apart turinio.

1Pradžiai šiek tiek informacijos apie rinkinį: numeris – 70104; detalių skaičius – 81;  figūrėlių skaičius – 1; pagaminimo metai – 2013; RMK – ? (kaina bus patikslinta ir papildyta). Kadangi tai antrasis iš mano Speedorz’ų, aš jau žinau kaip jį išpakuoti, tad šitame žingsnyje neužsistosime.

Šiaip man patiko kiek vienas, tiek ir kitas rinkinys, net žinote tikriausiai su laiku pradėsiu juos kolekcionuoti. Tik gaila, kad dėžutės kitokio formato nei pratęs matyti. Šias labai atsargiai nepradarysi ir šiaip neišsaugosi dėžutės, tiesiog gaila.

2Bet manau daug sielotis neverta, bus dar tų dėžučių, svarbus juk turinys. Beje kaip matote, kiek įpakavimas, tiek ir paveikslėliai labai panašūs kaip buvo 70103 rinkinyje, tik kad keičiasi pagal kaladėles ir herojų.

3

Dažnai (nes nesu įsitikinęs, kad pastoviai) ant System disciplinos rinkinių vaizduojamas rinkinyje esantis žmogelis 1:1 masteliu, kad daug maž jaustumėme rinkinio didžius.

4

Taip taip, kas gi čia pas mus, o gi kratom dėžutę ir tikrinam turinį. Išrinktas Speedorz’as, kortų pakuotė (5 vnt.) ir motociklo akceleratorius.

5Taip pat detalių pokučiai. Šį kartą detalių ne tiek daug, nes mažiau akmens imitacijos, kuri tarsi užimdavo visą pakelio erdvę, tačiau daugiau smulkių detalių.

6

Kartu su detalėmis randame ir instrukcijas. Kaip jau esu minėjęs, kiekvienas rinkinys žaidžiamas vis pagal naujas instrukcijas (taisykles), bet pagrindinės esmės tai nekeičia – laimi tas, kuris surenka 6 Chi kristalus. Beje, štai ir paaiškinimai:

7

Kaip matote paveikslėlyje, šį kartą laimi tas, kuris pro Džiunglių Vartus pravažiuoja nieko nekliudydamas. Tad nevisos užduotis vienodos – man tai labai patiko.

8Kas laimi užvažiavimą, tas traukia kortelę pirmas. Paskiau renkasi norimą spalvą ir laukia savo oponento, bet apie tai šiek tiek vėliau.

9

Kai detalių nėra daug, tokiais rūšiavimais užsiimti vienas malonumas. Nes ir pats pamatai kiek visko yra ir kitiems vaizdžiai parodai. Bet labai tingisi, kai rinkinyje jų daugiau 500-tų. Kaip ir priklauso džiunglėms, didžiąją detalių dalį sudaro žalios bei rudos spalvos kaladėlės.

10

O štai čia šiek tiek stambesnės kaladėlės: arkos, lapai, akmens imitacija, dailinimo elementai ir žmogelio dalys. Pasakyčiau taip – visos jos labai reikalingos. Kol aš čia rašau apžvalgą  kai kurios detalės jau panaudotos mano kūryboje (moc).

11

Štai toks pas mus Speedorz’o pilotas, liūtas vardu Lennox. Pas mane šiokia tokia sumaištis – nežinau koks gyvūnas kokiai frakcijai (klanui) priklauso. Nes kartais pamatau liūtus kartu su varnomis, beždžiones su krokodilais – lygtais jie turėtu būti priešais, bet veikia išvien.

12

Taip Lennox’as atrodo iš nugaros. Pirmoje nuotraukoje ant kištuko turi tvirtintis 1×1 round tile (apvali plokštelė be kištuko – bent jau aš jas vadinu lemputėmis), o gale pagal instrukcijas nieko netvirtiname – čia tikriausiai jau pagal pageidavimus galima kažką paderinti patiems.

13 14

Taip mūsų karys atrodo be kaukės ir šarvų, iš priekio ir iš galo. Šiuolaikiniuose rinkiniuose tikriausiai būtu sunku atrasti žmogeli be print’o (paveiksliuko) ant nugaros ir reikia pripažinti, kad jie visi atrodo labai kokybiškai – tas tik džiugina.

17

Kadangi rinkinio konstrukcija yra labai paprasta, nutariau negaišti laiko su surinkimo stadijomis ir pristatyti visą modelį. Gaunasi štai tokios dvi arkos – kitaip sakant džiunglių vartai, pro kuriuos mūsų lenktynininkai ir turės pravažiuoti. Taip pat yra du ugnies stulpeliai – tarsi papildoma kliūtis. Tiksliai nežinai, ar du motociklai leidžiami iš karto, ar vienas po kito, bet manau galima bandyti ir taip, ir anaip.

18

Kaip matote šis motociklas turi galinius ratus ir tuo pačiu tampa labiau stabiliu, nei jo pirmtakas iš 70103 rinkinio. Be to manyčiau, kad greitesnis, nes vis dėl to galinė Speedorz’o dalis nešliaužia, kaip tai buvo su Crominus aparatu, o tai reiškia, kad ir nestabdo.

19

Nepamirškime ir kristalų. Kiekviename panašiame rinkinyje randasi 6 Chi kristalai. Didesniuose rinkiniuose, kur yra 2 arba daugiau herojų (su motociklais) kristalų atitinkamai irgi daugiau. Kaip ir kiekvienoje apžvalgoje, stengiuosi padaryti ko daugiau svarbių nuotraukų, kad Jus, gerbiamieji skaitytojai pamatytumėte visas reikiamas rinkinio detales:

20

Štai tokios dekoracijos naudojamos pagražinti vartus. Pagrindu naudojama akmens imitacija. Kadangi ji užima 4×4 plotį, vartai laikosi tvirtai ir net po avarijos su motociklu nekrenta.

21Taip atrodo dvigubi vartai ir ugnies kolonos atskirai. Lygtais ir vietos ganėtinai daug, bet viskas priklauso ar nesudrebės žaidėjo ranka, ar gerai jis prisitaikys, tad sėkmingai pravažiuoti kliūtį ne taip paprasta, kaip gali pasirodyti iš pirmo karto.

22

Kaip ir sakiau – pakibau. Na gerai, juokauju, čia šiaip kaip pavyzdys.

23

Trasa įveikta. Tereikia gerai prisitaikyti ir atsiriboti nuo pašalinių minčių ir tuomet Jums tikrai pasiseks.

24

Dabar eilė atėjo žaidimo kortoms. Kaip jau užsiminiau anksčiau, kas pirmas pravažiuoja trasą be avarijos, tas turi teisę traukti kortelę pirmam. Taip pat turi teisę rinktis spalvą – dažniausiai tai būna turinti daugiausiai taškų, bet kartais reikia pamąstyti ar varžovas neturės didesnį skaičių? Tokiu atveju aš rinkčiausi žalią spalvą, nes reikiamu momentu galiu sumokėti vieną Chi kristalą ir prie mano taškų prisidės +30, pavaizduoti ant melsvo energijos rutulio.

25

Sakysite kam to reikia? Taip, laimėdamas vieną raundą, gausių tik vieną kristalą, bet užtat varžovas nelaimės dviejų, tam kad išlikti žaidime, nebūtina kas kart imti po du Chi kristalus, galima žaisti taip, kad jie neatitektu priešui, o jei priešas nelaimi, mes turime daugiau galimybių jį įveikti. Įsidėmėkite, papildomi Chi taškai priskiriami tik toms spalvoms, prie kurių veda žaibas.

27

Buvau visai pamiršęs apie šio rinkinio ginklus. O pamiršau dėl to, kad nesuprantu, kam čia tie ginklai aplamai reikalingi? Mes gi susitikome rungtyniauti su motociklais, juk nekariausime. Čia tikriausiai pašaliniams žaidimams, kad rinkinio žaidimo galimybės (playability) nesiribotu vien lenktynėmis.

28

O štai ir papildomos (extra) detalės. Skaidrios, panašios į melsvą kristalą lemputės čia neturėtu būti, tiesiog per neapdairumą neprikabinau jos ant liūto šarvų. Bet manyčiau, kad ir taip gerai gyvenam turėdami tokiam nedideliam rinkinyje tiek papildomų Lego kaladėlių.

29

Na štai ir pabaiga mielieji draugai. Kai pirmą syki šie modeliukai pasirodė, labai jau skeptiškai į visą tai žiūrėjau, o paskiau pabandžiau pats ir man patiko. Nes: yra idėja, yra ne vien rinkinys, o ištisas žaidimas – ta prasme galima daryti turnyrus su draugais, sugalvoti kokias naujas kliūtis, patobulinti motociklą – veiklos tikrai daug. Be viso to žiūrėkite kokias šaunias detales gauname. Didėlesnes nuotraukas galite pasižiūrėti mūsų Flickr galerijoje. Žodžiu aš labai patenkintas šiais rinkiniais ir manau greitai ateis rungtynių metas.