70818 Double-Decker Couch apžvalga

Sveiki kaladėlių gerbėjai. Šiam kartui paruošiau dar vieno nedidelio The Lego Movie rinkinio apžvalgą: susipažinkite su dviguba sofa ir jos komandos nariais iš 70818 Double-Decker Couch rinkinio. Šie nedideli (bet kažkodėl brangūs) rinkiniai paperka žmogelių parinktimi bei kultinėmis scenomis iš filmo, kas gi nenorėtu atkartoti tam tikrus kino fragmentus?

titulinis

Kaip iš pagrindinės nuotraukos matote, šiame rinkinyje surinkti beveik visi svarbiausi kino veikėjai: Emmet’as, ponas Užimtumas, Uni-Kitty, burtininko Vitruvius vaiduoklis, bei žmogelis iš 80-ųjų vardu Benny. Pradžiai šiek tiek informacijos apie rinkinį: numeris bei pavadinimas – 70818/Double-Decker Coach, laidos metai – 2015, detalių skaičius – 165, žmogelių kiekis – 5 (nors oficialiai Uni-Kitty nėra minifigūrėlė), bendras rinkinio svoris ~194 gramai, dėžutės išmatavimai – 19 x 14 x 6 cm, RMK – 19,99 €.

Nepaisant gan nemenkos kainos, šis rinkinys labai sėkmingas, nes gauname itin gerą žmogelių parinktį, dvigubą sofą, kuri yra tam tikras kino simbolis bei mažytę Emmet’o mašinėlę, kurią galima paversti į kosminį laivą, bet apie tai šiek tiek vėliau.

2

Iš galinės dėžutės pusės kaip ir visad matome tam tikras rinkinio funkcijas: Emmet’as gali tilpti savo mašinoje, durelės kurios atsidaro ir nuimamas stogas, burtininko vaiduoklis tamsoje šviečia (tikriausiai kitokių vaiduoklių ir nebūna), pritvirtinti prie sofos puodukai gali sukiotis.

3

Dėžutės šone pavaizduotos visos rinkinio figūrėlės ir viena 1:1 masteliu parinkta detalė. Beje, vadovaujantis detalių duomenų baze, šis vaflis yra šių metų nauja kaladėlė. Pirmiausiai galima pagalvoti, kad tai yra lipdukas, bet galiu Jus nudžiuginti, šiame rinkinyje lipdukų nėra.

4

Šitaip atrodo visas rinkinys. Visi dėžutės gyventojai sutilpo ant dviejų aukštų sofos. Kai kurie mėgaujasi minkštais apmušalais, o kai kurie pratę skraidyti. Pasibandžiau atvaizduoti figūrėles bei kitus modelius, kaip parodyta ant veidinės dėžutės pusės.

5

Taigi, prieikime pačios sofos – tikriausiai vienas iš svarbesnių šio rinkinio modelių. Anksčiau kadaise teko matyti daug įvairių kūrybos vaisių nuo įvairiausių pasaulio Lego meistrų dėliojant šią sofą, žinoma kai ji dar nebuvo pasirodžiusi nei viename iš The Lego Movie rinkinių ir tiesą pasakius jie man patikdavo ne ką mažiau už oficialią versiją. Vienas šio modelio trukumas, kad iš šonų rudi turėklai tvirtinasi tik prie apatinės dalies – viršuje jie niekur nesifiksuoja. Bet nudžiugino gausi lygių plokštelių (tiles) parinktis – laisvoje kūryboje šios detalės tikrai pravers.

6

Iš galinės sofos pusės matosi visi svarbiausi sujungimai. Sofos aukštai jungiasi per nugaros atlošus, o tie savo ruožtu tvirtinasi prie sėdimos vietos – ganėtinai paprasta konstrukcija, kai jau esi išbandęs. Taip pat patiko, kad nėra prikišta įvairių spalvų, modelis susirenka iš – melsvų, rudų, tamsiai bei šviesiai pilkų detalių (balti puodukai nesiskaito).

7

O štai ir Emmet’o mašinukas. Pagal savo gabaritus labai primena Smart, bet šis dar mažesnis, nes talpina tik vieną žmogelį. Panašų modelį jau teko matyti iš City serijos – 3177 Small Car. Kad patalpinti žmogeliuką į mašiną vien durų atidarymo nepakaks, reikės nuimti ir stogą. Tarp mašinos detalių yra nauja šių metų kaladėlė – radio plokštelė, per kurią Emmet’as klausosi dainos – Everything is Awesome! na arba kokios kitos. Mašinos bagažinėje guli apsauginis statybininko šalmas.

8

Pristatau Jums rinkinio linksmąją komandą. Pagal viską ponas Užimtumas yra kaip ir blogietis, bet sprendžiant iš veidelių jis gana mielas žmogelis ir kaip filmo pabaigoje galim stebėti jo pokyčius, galima teigti, kad visi šios dėžutės gyventojai yra teigiami veikėjai. Man asmeniškai labiausiai patiko Uni-Kitty figūrėlė bei kosmonautas iš 80-ųjų.

9

Pradėkime tikriausiai nuo mieliausios šio rinkinio figūrėlės – susipažinkite, tai Uni-Kitty, šiek tiek nuliūdusi, bet vis vien labai simpatiška. Jos konstrukcijoje panaudotos labai švelnios spalvos detalės: šviesiai ružava, šviesiai gelsva, šviesiai melsva… visos detalės tokios kaip ir mergaitiškos labiau, bet tuo pačiu ir retos, nes ne daug kur tokią parinktį surasite.

10

Taip pat rinkinyje yra ir antras katės veidelis. Kiek pamenu, ši mimika pasirodė, kai narsioji komanda bėgo iš debesų Cuckoo žemės (kur iki tragedijos ir gyveno Uni-Kitty). Iš kitos veidelio pusės vienspalvė kaladėlė. Daugiau nuotraukų galite rasti mūsų Flickr galerijoje.

11

O štai ir pagrindinis kino veikėjas. Nieko neišsiskiriantis statybininkas, kuris netyčia rado vartus į kitą pasaulį ir tapo išrinktuoju, kai prie jo nugaros prilipo klijų kamštelis. Ši figūrėlė irgi yra dviejų veidų. Taip pat Emmet’as turi du galvos aksesuarus – rudą peruką bei raudoną statybininko apsauginį šalmą.

12

O štai ir nusiminęs Emmet’o veidelis ir šalmas ant galvos. Matyt mūsų herojus nenoriai užsidėjo statybininko šalmą, nes tokio jo niekas nepastebi. Iš galo kaip ir iš priekio kostiumas labai panašus į kitų statybos darbuotojų kostiumus – kažkokių ypatingų skirtumų nebuvau radęs.

13

O štai ir mėgstamiausia mano figūrėlė. Šiaip esu labai pamėgęs Lego kosmoso tematiką, ypač iš senesniųjų laikų, tad šis žmogelis asocijuojamas su 80ais metais man labiausiai patinka. Žinoma lyginant yra tam tikrų skirtumų, bet nesakyčiau, kad jie yra ženklūs. Kaip tikriausiai pastebėjote Classic Space logotipas ant žmogelio krutinės yra nusitrynęs – tai byloja apie žmogelio senumą. Taip pat laikas atsižymėjo ir ant šalmo – skilimo imitacija. Anksčiau maniau, kad skilimas bus tikras ir šalmas blogai sėdės ant žmogelio galvos.

14

Iš kitos pusės gerai matomi deguonies balionai. Kaip ir anksčiau pas klasikinius žmogelius, balionai yra tos pačios spalvos kaip ir visas kostiumas. Beje, jei pastebėjote, ant šalmo nėra stiklo – tai irgi senųjų laikų pėdsakas. Tiesiog anksčiau buvo ir šalmai šiek tiek kitokie. Kaip ir dauguma šio rinkinio žmogelių Benny irgi turi antrą veidelį, kuris slepiasi po šalmu.

15

O štai ir pagrindinis filmo piktadarys. Žinoma iš veidelio mimikos to nepasakysi – matyt visą pyktį jam suteikia ilgų kojų bei didžiulės karūnos kostiumas, o šiaip jis yra paprastas ir mielas miesto gyventojas. Kaip pamenat iš kino juostos, ponas Užimtumas buvo su pilku kostiumų ir raudonu kaklaraiščiu. Taip pat į akis krinta veikėjo kampuota šukuosena, man asmeniškai ji labai juokinga. Iš kitos pusės ant kostiumo nėra jokių paveikslėlių, bei žmogelis turi antrą, nuliūdusį veidelį – daugiau nuotraukų siūlau pažiūrėti mūsų Flickr galerijoje.

16

Laikas atėjo ir paskutinei figūrėlei pristatyti. Susipažinkite, tai burtininko Vitruvius vaiduoklis, kuris šviečia tamsoje. Labiausiai patiko gal ne pats žmogelis kiek jo stebuklingas blizgus apsiaustas. Tiesą pasakius jis yra blizgus tik iš vidinės pusės. Kojų kaip matote šis žmogeliukas neturi, vietoj jų yra prijungta dvigubo aukščio 1×2 kaladėlė su paveiksliukų. Galva kaip ir pas visus vaiduoklius yra juodos spalvos be kokių paveikslėlių. Taip pat burtininkas rankoje laiko tam tikrą stovą/lazdą su žaliu, skaidriu trikampio formos kristalu – ar tas irgi šviečia tamsoje kol kas nesiaiškinau, bet ko gero ne.

17

Šioje nuotraukoje užfiksuotos mano manimu vertingiausios rinkinio kaladėlės. Kadangi lygių melsvų plokštelių yra ganėtinai daug, visų jų į nuotrauką netalpinau. Taip pat matosi minėta radiją imituojanti detalė, katės veideliai, įvairūs laikikliai, vaiduoklio apsiaustas bei mašinos durys ir pagrindas.

18

O šioje nuotraukoje pavaizduotos atsarginės (extra) rinkinio kaladėlės. Dėl padidintos šviesos, kai kurių detalių spalvos artinasi baltos – tai šviesiai melsva bei gelsva spalvos kaladėlės.

19

Rinkinio instrukcijas galite rasti oficialiame Lego instrukcijų puslapyje įvedę reikiamo rinkinio numerį arba radus jį per kategorijų sąrašą. Kartais pasitaiko, kad instrukcijos nerandamos, bet tai dažniausiai atsitinka su senesniais rinkiniais. Šiam kartui tiek. Mano manymu šis rinkinys vertas dėmesio ir beabejos turi būti kiekvieno The Lego Movie fano kolekcijoje. Pabaigai pridėsiu šį nuostabų kosminį laivą surinktą iš Emmet’o mašinos detalių. Bet reiktu paminėti, kad teks pridėti kelias papildomas detales iš savo kolekcijos.

20