Statau iš kaladėlių: gyvūnai

Sveiki draugai. Skubu pasidalinti su savo atradimu. Kaip ir visad užsukau po darbų į parduotuvę dėl visokių smulkmenų ir kaip visuomet, pasidairau ko nors įdomaus kiek žaislų skyriuje, tiek spaudos lentynose. Ir ką jus manote? Be visų Ninjago bei City žurnalų pastebėjau kol kas dar nematytą Lietuvos PC knygą apie daugumos pamėgtas Lego kaladėles ir kas labiausiai nudžiugino – lietuvių kalba.

1

Kadangi tenka užsisakyti Lego tematikos knygas internetu, anksčiau buvau pastebėjęs šią knygą ir Amazon portale, tik kad anglų kalba. Kaip nebūtu keista, lietuviškas variantas yra šiek tiek pigesnis, be to nereikia papildomai mokėti už siuntimą – vien privalumai. Bet pažymėsiu, kad tai yra 2016 metų leidinys, tad jei ieškote naujovių, būkit informuoti. Knyga buvo versta 2000 tiražu ir už pastangas dėkojame “Alma littera” leidyklai. Beje, knyga kainuoja 7,99 €. Ją galima įsigyti Rimi PC arba apsilankius leidyklos knygine, kur beje pastebėjau ir kitokį šios serijos leidinį – mėgstantys mašinas ją tikrai įvertins.

Iš esmės labai džiaugiuosi, kad Lietuvoje yra tokių leidyklų, kurios užsiima Lego teminių knygų vertimu. Prieš kokius gerus porą metų net nesvajojau, kad kada nors vartysiu Lego produkcijai dedikuotus žurnalus, knygas lietuvių kalba. Ir žinot, džiaugiuosi ne dėl savęs, aš juk ir angliškai viską suprantu. Džiaugiuosi dėl Lietuvos vaikų, kad jiems panaši literatūra tampa ne tik prieinama bet ir suprantama ir žinoma džiaugiuosi, kad Lego kaip hobis Lietuvoje irgi tampa vis populiaresnis. Ir nebūtinai vaikų gretose.

2

Dabar grįžkime prie knygos apžvalgos. Kas gi tai yra? Ar pamenate, anksčiau buvo lietuviškai versta idėjų knyga? Šičia šiek tiek kitoks leidinys – tai yra custom instrukcijų bukletas, su tam tikromis anotacijomis. Iš esmės, aš kaip suaugęs Lego fanas mėgstu pasižiūrėti kokias dėliojimo technikas naudoja kiti pasaulio meistrai ir geriausia tam padaryti vieta yra tinklas arba panašaus pobūdžio knygos. Be to panašaus tipo instrukcijos gali išmokyti mus tam tikrų dėliojimo technikų. Knygoje yra pateiktos 40 skirtingų gyvūnų instrukcijos. Kai kurie gyvūnai atrodo lyg tikri, kiti deja mažiau primena vaizduojamus gyvūnus. Asmeniškai man labiausiai patiko meškėno bei pandos instrukcijos, tačiau šiems žvėreliams surinkti naudojamos specifinės kaladėlės – skirtingų didžių bei kampų nuožulnos (slopes). Paprastai jas galima rasti Classic rinkiniuose, kaip minima turinyje. Labai malonų knygoje matyti lietuviškus kaladėlių terminus. Žinoma dauguma fanų šių terminų tiesiog neverčia, bet maloni smulkmena.

3

Šitaip atrodo puslapis su modelio instrukcijomis. Šičia atradau šiokių tokių trukumų. Visų pirma instrukcijos yra pavaizduotos šiek tiek kitaip, nei mes pratę matyti rinkinių bukletuose. Autoriai šiaip galėjo ir labiau pasistengti, nes ne visi dėliojimo žingsniai pastebimi iš pirmo žvilgsnio. Taip pat trukumu laikyčiau ir kaladėlių paženklinimo nebuvimu. Tarkim aš norių surinkti kokį gyvūnėlį virtualioje erdvėje, tam patogiausia būtu žinoti elementų kodus – juk ne visi fanai juos žino atmintinai. Be to, jų paženklinimas labai pagelbėtu ir užsakant trūkstamas detales iš interneto. Dabar gi paieška vyks rankiniu būdu. Dar viena bėda su kuria susidūriau – regis autoriai nebandė konstruoti gyvų modelių. Kad ir anties sparnai – laikosi vos vos. Vos paliesi ir nubyrės viskas, tenka šiek tiek keisti jų tvirtinimo būdą. Bet kaip ir mini  autoriai – savo kūrybą irgi galima taikyti.

5

Ir galiausiai pagal instrukcijas surinktas modelis. Pritrūkus tam tikrų elementų, teko ieškotis pakaitalo, bet nėra nieko neįveikiamo. Pritrūkau labai specifinių elementų – 4589, į kurias galima įkišti 4274. Bent jau taip nurodyta instrukcijose. Dėl šio nesusipratimo mano antis turi letenų sustorėjimą ir jau nebe taip graikščiai atrodo 😀 Šį vaizdą vietoj kojų pagerintu ežero danga, bet tai jau kita istorija. Taip pat teko šiek tiek perkelti sparnus. Gal būt aš kažką ne taip dariau, bet man jie aplamai nesilaikė – sprendimą radau, niekas nenukentėjo. Bet tokios klaidos palieka nemalonų pojūtį.

Iš esmės knyga nėra bloga. Bet vis dėl to ją rekomenduočiau vaikams. Nes konstrukcijos gan paprastos ir patyrusieji Lego modeliuotojai tikrai jos neįvertins. Man asmeniškai knyga yra kolekcijos dalis – nusiperku, pasidžiaugiu ir į lentyną prie kitų. Bet riekia pripažinti, kad ir aš jas pavartau ieškodamas kokių minčių. Nuotraukas didesnės raiškos žiūrėkite mūsų Flickr galerijoje. O šiam kartui tiek.