42065 RC Tracked Racer

Kiekvienas iš mūsų turi savo mėgstamiausias Lego serijas, su manimi ne išimtis. Man labiau patiko senieji Technic rinkiniai, kur buvo naudojamos skylėtos kaladėlės, gumos, guminiai vikšrai, kur buvo naudojamos Technic figūrėlės. Laikas bėga, keičiasi ir modelių realizavimas, atsiranda naujų elementų bei jų panaudojimo būdų, žinoma keičiasi ir mūsų įsisavinimas. Tačiau laikas nuo laiko reikia pagriebti kažką neįprasto, pavyzdžiui kokį RC modelį iš Technic serijos. Tikrai nesu šios sekcijos žinovas, tikėtina, kad daug ko nepamynėsiu, bet vis dėl to stengsiuosi pateikti objektyvią rinkinio apžvalgą.

1

Naujų elementų integravimas prasidėjo dar tolimais 1999 metais, kai Technic rinkiniuose pradėjo atsirasti tuo metų nauji panels elementai. Laikui bėgant skylėtos kaladėlės buvo keičiamos vis naujomis detalėmis ir galiausiai jos išnyko. Tik retkarčiais viename ar kitame rinkinyje galime matyti skylėtas technic kaladėles, bet nieko nepadarysi, tokia jau toji evoliucija. Grįždami prie mūsų apžvalgos, užmeskime akį į pagrindinę rinkinio informacija: rinkinio numeris bei pavadinimas – 42065 / RC Tracked Racer, laidos metai – 2017, elementų skaičius – 370, bendras rinkinio svoris – 810 g, dėžutės išmatavimai – 380 x 260 x 70 mm, RMK – 89,99 €. Vakarų Europoje šio rinkinio mažmeninė kaina siekė 80 €, o antrinėje rinkoje šis rinkinys prieinamas vos už ~60 € + siuntimo išlaidos.

Rinkinys nėra tobulas, taip pat nėra išskirtinis, tai eilinis RC valdomas Technic modelis. Tačiau tai neblogas pasirinkimas, jei tik pradedate savo pažintį su šia Lego serija. Čia yra ir vidutinio sudėtingumo konstrukcija, ir bazinės detalės, žaidimo elementai, elektronikos paketas – viskas ko gali prireikti pradedančiajam Technic gerbėjui. Tačiau vertinant elementų kiekį bei kainos santykį – yra buvę ir geresnių produktų. Kaip bonusas šiame rinkinyje gan nemažai vikšrų elementų.

2

Šis rinkinys yra 2in1 tipo, tai reiškia, kad galėsime surinkti du skirtingus modelius iš tų pačių elementų. Kiek vienas, tiek kitas modeliai yra varomi vikšrais. Vienas jų yra stabilesnis, kitas šmaikštesnis – ypač kai apsiverčia. Dėžutės galinėje pusėje parodyti abudu rinkinio modeliai. Iš funkcijų – parodyta, kad vikšrai nepriklausomi vienas nuo kito ir gali judėti skirtingomis kryptimis.

6

Šiame rinkinyje yra tik vienas instrukcijų bukletas skirtas surinkti pagrindiniam modeliui. Norint surinkti kitą modelį teks apsilankyti oficialiame Lego tinklapyje ir parsisiųsti skaitmeninės instrukcijos variantą. Taip pat rinkinyje yra lipdukų, sugaišus šiek tiek laiko galime papildomai papuošti mūsų modelį.

4

Visa rinkinio elektronika apart baterijų dėžės supakuota atskiruose pakeliuose ir apjungta viename maišelyje. Baterijos dėžėje talpinamos 6 AA tipo baterijos, pultelyje – 3 AAA tipo baterijos, jų rinkinyje nėra, tad teks pasirūpinti patiems. Tokiems modeliams patarčiau naudoti pakraunamus elementus. Čia taip pat rasime RC daviklį kuris signalą perduos į motorus. Rinkinyje yra 2 M (medium) motorai, jų galios pilnai pakanka važinėtis lygiais paviršiais.

7

Prieš pradedant dėliojimo procesus nutariau visus rinkinio elementus išrūšiuoti, žiūrėsim kaip tai pagreitins konstravimo eigą. Mano manymų geriausias rūšiavimo būdas – pagal tipą arba paskirtį. Vieniems tai gali pasirodyti mišraine, o man asmeniškai – viskas vietoje. Tikriausiai kiekvienas rūšiuojame pagal mums priimtiną tvarką, čia nieko nuostabaus, juk visi esame skirtingi. Visą elementų sąrašą galite rasti BrickSet duomenų bazėje.

9

Šį rinkinį pradėjau dėlioti nuo B modelio. Tai yra bekelės vikšruotas sunkvežimis. Šis modelis nuo pagrindinio skiriasi kiek važiuokle (bazė), tiek ir kėbulu, tad neišeis šiaip pasikeisti viršutinę dalį ir gauti kitokį modelį. Konstrukcija lyg ir tvirta, neteko bandyti jos ekstremaliomis sąlygomis – ant šlepetės užvažiuoja be kokių keblumų. Bet tokius išbandymus patarčiau praktikuoti ant kiliminės dangos, nes kitaip nebus norimo sukibimo su paviršiumi. Taip pat pastebėjau, kad šis bolidas linkęs apsiversti, jei tenka įveikti kokią aukštesnę kliūtį. Daugiau šio modelio bei viso rinkinio nuotraukų galite rasti mūsų Flickr galerijoje.

17

Dabar pažvelkime į pagrindinį rinkinio modelį – būtent tokį visureigį galime išvysti titulinėje dėžutės pusėje. Kaip minėjau, abiejų modelių konstrukcijos skiriasi nuo pat pagrindų, tad tikėtina, kad ir eksploatacijos ypatybės irgi keisis. Pravažiavimo galimybės šio modelio yra didesnės, visureigis yra stabilesnis dėl vikšrų konstrukcijos. Kadangi abiems modeliams surinkti naudojamos visos rinkinio detalės – jų masė yra daug maž vienoda, skiriasi tik svorio centras, tad ir greitis abiejų modelių yra vienodas. Iš esmės B modelis man labiau patiko dėl savo išvaizdos, o A modelis dėl techninių savybių – stabilumas. Tačiau reiktu paminėti, kad A modelio galinė kėbulo dalis neprisitvirtina, tad yra tikimybė, kad bevažiuojant, kėbulas iš galo pusės gali pakilti. 21

A modelį teko išbandyti ir lauko sąlygomis. Kadangi Lego RC modeliai yra jautrūs saulės spinduliams, esant giedram dangui gali pasireikšti tam tikri valdymo trukdžiai – modelis ne iš karto reaguos į pultelyje nurodytas komandas, taip pat reaguoja su pavėlavimu. Tad geriausios sąlygos pasismaginti lauke – apsiniaukusios pilkos dienos, o saulėtos labiau tinka fotosesijoms. Dėl konstrukcijos ypatumų visureigis turi padidintą greitį, tačiau turi mažiau smarvės įveikti net tokias menkas kliūtis kaip žolę. Norint padidinti praeinamumą, teks sumažinti vikšruočio greitį, panaudojus diferencialo techniką, bet čia jau papildomi elementai, papildomos išlaidos. Šio rinkinio modeliai labiau pritaikyti pasivažinėjimams po lygius paviršius, sukibimas geriau pasireiškia ant minkštesnių lygumų: kilimas, lova. Taip pat nepatarčiau važinėtis asfaltu bei smėliu – greičiau pasitrins vikšrai, o smėlis gali patekti į žemai sumontuotus motorus.