60090 Deep Sea Scooter

Daugelis berniukų ir lieka berniukais, o kuris iš jų nesvajojo tyrinėti povandeninį pasaulį? Tikriausiai tokių būtu vienetai. Mane asmeniškai visad žavėjo žvilgsnis į saulėtą dangų iš po vandens, kaip bangos šoka saulės spinduliuose ir ta šviesa skverbiasi gilyn. Vasara jau bėga į pabaigą, o nardymo įranga dulka kažkur spintoje. Užtat bet kuriuo metų laiku galima pamirkyti Lego narų komandą ir užfiksuoti povandeninio pasaulio tyrinėjimą nuotraukose.

1

Šiai užduočiai tiktu ir šis mažytis City rinkinys. Pamenu mano vaikystėje buvo šiek tiek kitokia narų serija, su gelmių bazėmis ir įvairiausiais povandeniniais laivais. Žavėjausi narų kostiumais bei kitokia įranga. Dabartiniai narų rinkiniai labiau primena tikroviškus, jų naudojami aparatai gali būti lengvai aptikti interneto platybėse nuotraukų bei dokumentinių filmų pavidalu. Metas susipažinti su pagrindine rinkinio informacija: rinkinio numeris bei pavadinimas – 60090 / Deep Sea Scuba Scooter, laidos metai – 2015, elementų skaičius – 45, žmogelių kiekis – 1, bendras rinkinio svoris – 60 g, dėžutės išmatavimai – 120 x 90 x 45 mm, RMK – 5.99 €. Šie rinkinukai dažnai pasitaikydavo su nuolaida, o kadangi tikrasis naras savų nepalieka to pasekoje turim visą narų pulką.

Taip pat šis rinkinys pagal savo komplektaciją paperka ir gelmių gyvūnu. Kadangi kolekcionuoju įvairiausias būtybes iš Lego pasaulio, net dažnai aptinkamas raudonasis aštuonkojis privalo patekti į mano pinkles. Žinoma labiau norėčiau surinkti daugiau juodos spalvos ar net skaidrių aštuonkojų, tačiau paskutinieji yra gan brangūs sutvėrimai, šioks toks prabangos elementas.

2

Priekinėje dėžutės pusėje pavaizduotas naras ieškantis gilumų deimantus, o juos pagal paveikslėlį saugo raudonasis čiuptuvų valdovas. Kitoje pusėje matome sceną, kur naras lyg ir sprunka, bet neteko girdėti, kad aštuonkojai puola žmones, nebent kokiame fantastiniame filme. Kadangi rinkinys yra ganėtinai menkas – daugiau čia nieko ir neparodysi, kažkokių funkcijų čia tikrai nerasime.

3

Detalių parinktis gan maloni. Elementų sąrašą galite pasitikslinti BrickSet duomenų bazėje. Galit pastebėti, kad skirtingose bazėse nurodomas vis kitos elementų skaičius – tai paaiškinama, kad vieni skaičiuoja visus rinkinyje esančius elementus, kiti gi atmeta figūrėlės įrangos bei atsargines detales. Taip ir gaunasi šiokia tokia sumaištis. Šį kartą pasirinkome teisingai – suskaičiavome visus aptiktus rinkinyje elementus. Rinkinio instrukciją taip pat galite rasti virtualioje erdvėje apsilankę oficialioje Lego svetainėje.

4

Šitaip atrodys pilnai surinktas rinkinys. Tikrai mažytis. Kaip suprantate iš pavadinimo, tai yra povandeninis skuteris, kurio pagalba naras gali greičiau įveikti ilgesnes distancijas, greičiau panerti arba iškilti. Jūros (ar kokio kito vandens telkinio) dugną papuoš draugiškas aštuonkojis ir plūduriuojantys dumblai. Kaip pamenate, minėjau, kad tyrinėjimo nuotraukoms galima šiuos veikėjus pamirkyti vandenyje, tik bėda tame, kad jie kuo greičiau bando pasiekti paviršiaus 🙁 Tad tokius nedorėlius tenka pririšti vos matomais siūlais.

6

Gelmių skuteris yra gan paprastas pagal savo konstrukciją. Turi dvi robotizuotas rankas, kurių pagalba gali kapstyti dugną arba sučiupti kokį lobį, šiuo atveju skaidrųjį deimantą. Taip pat priekyje yra galingas žibintas – saulės spinduliai juk ne visur prasiskverbia. Dėl viso pikto skuteris ginkluotas pora automatinių durklų, kuriais gali apsiginkluoti ir pats naras, tačiau jis laikosi vairalazdės ir nukreipia skuterį pagal srovę. Gale iš šonų galite pastebėti porą sraigtų – tikriausiai galingas aparatas.

8Naro kostiumas bei įranga labai primena tikrųjų narų: yra šalmas su akiniais ir vamzdeliu išpūsti orui, šiek tiek žemiau pastebimas šlangas, kuriuo nuo deguonies baliono eina suspaustas oras, retkarčiais naudojamas skystas mišinys, bet dažniausiai deguonys. Žmogelio liemens elementas papuoštas įvairiausiais davikliais, vamzdeliais bei mygtukais. Naro kojų elementas taip pat yra papuoštas. Daugiau detalesnių nuotraukų rasite mūsų Flickr albume. Ir galiausiai plaukmenys – kur gi be jų. Šios detalės buvo išleistos daugybe spalvų, bet dažniausiai jos dera prie viso naro kostiumo.

Nors rinkinys ir yra menkas, vis dėl to tai neblogas elementų donoras, spalvingas žmogelis ir gelmių gyvūnas. Tai gali būti vaiko pirminis modulis tyrinėjant povandeninį pasaulį. Žaidimo galimybės nėra gausios, tačiau pasitelkus fantaziją bei kitus turimus rinkinius galima sumąstyti įvairiausių scenarijų. Taip pat rinkinys gali papuošti ir jūsų akvariumą, tereikia deramai išdėstyti objektus ir žinoma juos pritvirtinti, nes kaladėlės visad kyla viršun.