42035 Mining Truck apžvalga

Kaip tikriausiai ne kartą esate pastebėję nesu didelis Technic disciplinos mėgėjas, bet laikai keičiasi, atsiranda nauji potraukiai, tad mano kolekcijoje po truputį atsiranda ir rimtesni rinkiniai, vieno iš kurių apžvalgą šiandien norėčiau Jums pristatyti. Vis dėl to perku daugiausiai tai, kas man patinka, o ne kas gali būti vertinga. Paskutiniuoju metu užsikabinau už Demolition (nugriovimas) tematikos, tad šiemet pasirodęs 42035 Mining Truck mane sužavėjo.

titulinis

Dažnai mane paperka ir spalvų derinys, o geltonos kaladėlės man visad patiko. Taip pat rinkinys nėra didelis – tame yra ir privalumų, bet visą tai šiek tiek vėliau, o dabar tradiciškai šiek tiek informacijos apie rinkinį: numeris bei pavadinimas – 42035/Mining Truck, laidos metai – 2015, detalių skaičius – 362, bendras rinkinio svoris – 583 gramai, dėžutės išmatavimai – 25 x 19 x 7 cm, RMK – 29,99 €.

Ne kartą esu sau bei draugams sakęs, kad pirkti rinkinį vien dėl tam tikrų detalių tikrai neverta, bet kai išsirenki tau simpatišką rinkinį, pagalvoji kuo jis tau gražus/naudingas, ir pirmiausiai aplanko mintys apie tam tikras kaladėles, kurios tave ir papirko: nuo ratų iki grotelių, nuo vikšrų iki visokių sujungimų, ir gal būt perki rinkinį ne vien dėl jų, o dėl tos visumos, į kurią jos susideda.

2

Šitaip atrodo kitoje dėžutės pusėje pavaizduotas B modelis. Jau kai kurį laiką Technic rinkiniai leidžiami su užrašu 2in1, kas byloja apie du skirtingus modelius, kurie gali būti surinkti šiame rinkinyje. Manyčiau tokie rinkiniai yra labiau vertinami, nei paprasti niekuo nepasižymintys.

3

Dėžutė iš siauriausios briaunos, kur dažniausiai vaizduojama tam tikrą detalė 1:1 masteliu. Šiame rinkinyje pavaizduotas ratas – dabar mes daug maž galime suvokti kokio didžio bus visas modelis.

4

Rinkinio instrukcijas kaip ir anksčiau galite rasti oficialiame Lego puslapyje. Žinoma vos tik pasirodžiusių rinkinių ten neaptiksite, nes viskam reikia laiko, bet nuo šio rinkinio anonsavimo praėjo gan nemažai laiko, tad neturėtu kilti keblumų. Kadangi rinkinyje yra du skirtingi modeliai, instrukcijų bukletai irgi du.

5

Ogi štai ir pagrindinė mašina. Pagal viską tai labiau miniatiūrinis modelis, nes kiek žinau šios mašinos labai didelės bei galingos, o taip pat jos sugeba pervežti tiesiog gigantiškus iškasenų kiekius.

6

Palyginimui su žmogeliu. Figūrėlės šiame rinkinyje nėra, tiesiog nutariau užfiksuoti modelio didį, kad daug maž orientuotis. Šiaip rinkinys nėra iš mažiausių, ir jeigu jį adaptuoti pagal System discipliną, tai sakyčiau visiškai pilnavertis sunkvežimis.

8

Kaip ir dažnas Technic modelis, šis neapsiėjo be tam tikrų funkcijų. Kaip ir bet kokioje mašinoje, šis sunkvežimis turi vairą, t.y. priekiniai ratai gali suktis. Taip pat kaušas gali atsilenkti, kad išberti prikauptą krovinį – iš kitos pusės yra tam tikra svirtis, kurią pasukus aktyvuojasi išpylimo mechanizmas.

11

Žinoma kaušas nėra visiškai sandarus, tad berti smėlį į jį nepatartina, nes didžioji dalis prabėgs kiaurai, o štai kokias smulkiausias Lego kaladėles pervežti tikrai nesukels kokių problemų.

12

Vaizdas iš viršaus nuėmus kaušą. Matomas galinės ašies mechanizmas, sraigtai kurio taip pat judina ir priekyje esančios grandinės mechanizmą, o jau nuo ten pajuda ir dekoratyvinis mini variklis – dar vienas labai paplitęs dabartinių rinkinių aksesuaras. Taip pat iš šio kampo gerai matomos kaušo kėlimo bei priekinių ratų sukimo svirtys.

14

O štai ir priekinis variklio mechanizmas – negalėjau jo neužfiksuoti, nes labai patiko. Žinoma nėra čia kažko stebuklingo, bet visokios smulkmenos priduoda žavesio bendram vaizdui. Juk ne šiaip sau sakoma, kad visas svarbumas detalėse – taip ir čia, kiekviena detalė yra svari.

17

Nors rinkinys ir susidaro iš gausybės detalių, didesnių kaladėlių vis dėl to yra ženkliai mažiau, bet užtat yra lengviau atskirti vertingiausias kaladėles. Aš pasirenku detales pagal savo nuožiūra, gal būt kitiems fanams bus svarbesnės kitokie fragmentai. Asmeniškai man net mažiausi sraigtai yra lobis, nes jų pagalba ir kuriami visi mechanizmai, nuo smulkiausių iki sudėtingiausių. Vertingos ir skirtingų ilgių svirtys bei smulkiausios sujungimo kaladėlės.

18

Taip pat vertinu ir stambias detales, nes jų pagalba galima surinkti tam tikras konstrukcijas per porą sujungimų ir nereikia terliotis su didesnių fragmentų kiekių. Be to visos Lego kaladėlės yra tarpusavyje suderintos, tad nesvarbu kokį modelį Jus rinksite, panaudoti galėsite viską. Sekančioje nuotraukoje pavaizduotas B modelis, kuris susirenka iš antro bukleto. Detalės šiam modeliui naudojamos tos pačios, tad pirmąjį teks išardyti. Daugiau šio rinkinio nuotraukų siūlau apžiūrėti mūsų Flickr galerijoje, o šiam kartui aš atsisveikinu su Jumis, iki.

20