42022 Hot Rod apžvalga

Sveiki draugai, kolegos ir visi kiti kaladėlių fanai. Šiandien vargais negalais prisiruošiau parašyti daugumos pamėgto 42022 rinkinio apžvalgą. Ar pastebėjote tokį dalyką, kad daugėja Technic disciplinos rinkinių su 2in1 užrašų? Šiais metais turėjome jų nemažai, sekančiais metais bus ne ką mažiau ir žinote, man toks reiškinys patinka, nes pirkėjai už vieno rinkinio kainą gauna du modelius.

1

Pradėkime nuo rinkinio informacijos: laidos metai – 2014, rinkinio numeris bei pavadinimas – 42022/Hot Rod, detalių skaičius – 414, RMK – 120 Lt. Jei pastebėjote, ant įpakavimo yra užrašai su Apple ir Google play – virtualios instrukcijos taip ir nepavyko išbandyti, nes paprastas išmanusis telefonas netinka. Apie palaikomus įrenginius ir kitokią informaciją galite pasiskaityti Google play portale.

Ką gi, kibkime darbų… Kitoje dėžutės pusėje taip pat galime išvysti ir alternatyvųjį modelį – nors tiksliai nežinau ar gali jis tokiu vadintis, kadangi instrukcijos bukletas yra ir šiam modeliui. Taip pat reiktu paminėti apie oficialią virtualios instrukcijos svetainę: Lego.com/building-app – beje, reikėjo anksčiau man viską patikrinti, nes pasirodo programėlę galima išbandyti tiesiogiai naršyklėje – smagi animacijos pripildyta instrukcija.

2

Kadangi Technic rinkiniuose žmogeliai retai pasitaiko, dažniausiai galime pamatyti kokią atsitiktinai parinktą detalę 1:1 masteliu. Nors gal ne visai atsitiktinai, ko gero labiausiai aktualią detalę patalpina visų apžvalgai.

3

O štai ir instrukcijų knygutės – ganėtinai ne mažai sveriančios. Šių modelių instrukcijas galite parsisiųsti iš oficialios Lego svetainės. Kadangi modeliai nėra paprasti, turintys daug visokių gudrių sujungimų, leidėjai nutarė viską detaliai išaiškinti, kur ir kaip kas tvirtinasi bet apie tai šiek tiek vėliau.

4

Taip pat instrukcijose galima išvysti ir kai kurias modelių funkcijas, reklamas ir kitokią papildomą informaciją.

5

O dabar prieikime prie detalių rūšiavimo. Dabartiniai Technic disciplinos  modeliai pasižymi dailumu, nes visos kampuotos techniko kaladėlės buvo pakeistos kitomis, labiau aptakiomis detalėmis (beam). Yra žinoma tame ir privalumų, ir trukumų.

6

7

Kai kurias detales patingėjau gražiai padėlioti, nors pagal mane ir taip viskas aiškiai matosi, gal tik tiksliai paskaičiuoti nesigaus.

8

Taip pat atskiras dėmesys techniko plokštelėms (plates).

9

Ką gi, metas rinkti pagrindinį modelį – čia ir prasidės visos linksmybės. Tiesą pasakius, senai buvo tie laikai (ar buvo aplamai), kai teko rinkti kažkokį sudėtingesnį Technic rinkinį, tad kartais vis pagalvodavau, ar teisingai viską darau, nes kol kas konstrukcija nei kiek neprimena renkamo modelio.

10

11

Bet žingsnis po žingsnio ir bendras vaizdas man patiko vis labiau. Šiek tiek informacijos apie instrukciją – kadangi modelis nėra paprastas, tad labai išsamiai viskas pavaizduota, taip pat yra ir tokie paveiksliukai su tam tikrų funkcijų demonstravimu.

12

O štai ir fainiausia modelio dalis – veikiantis (imitacija) variklis. Sukant galinius ratus, kitaip tariant mašinai važiuojant, pagrinde esantis mechanizmas perduoda sukimo momentą į variklį – nors viskas turėtu būti atvirkščiai.

13

Štai šiek tiek animacijos:

rotors

Beliko pritvirtinti stogą, kuris pasukus svirtį susilanksto į bagažinę. Sunkiai sekasi su panašiomis animacijomis, tad šį žingsnį praleisim. Beje, papildomas nuotraukas galite pamatyti mūsų Flickr galerijoje.

14

Taip Hot Rod’as atrodo su stogu.

15

Kita šio modelio funkcija – sukami priekiniai ratai:

drive-wheel

Taip mašinukas atrodo iš galo. Labiausiai traukia akį raudoni galiniai žibintai, sidabro spalvos ženkliukas bagažinės dangčio apatinėje dalyje ir žinoma galinių ratų raštas.

16

Ir galiausiai automobilio kabina – viskas lyg ir vietoje: vairas, sėdinės. Matomi kai kurie funkcijų mechanizmai, bet manyčiau tai yra smulkmenos.

17

Iš priekio viskas šauniai komponuoja – galingai atrodantis variklis su oro padavimo sistema, vamzdžiai iš šonų, radiatorius su sidabrinių kamšteliu, klasikiniai žibintai – tiesiog gražu.

18

Štai ir pabaigėm su pagrindinio modelio apžvalga. Primenu, kad daugiau nuotraukų rasite Flickr galerijoje. O mes prieiname prie papildomo (alternatyvaus) modelio surinkimo.

19

Su antro modelio varikliu sistema ta pati – kai sukasi galiniai ratai, variklis imituoja veikimą.

20

Šitaip mechanizmas atrodo iš apačios:

21

Uždedama galinė bagažinė, kurią vėliau galima bus atidaryti, taip pat prie bagažinės tvirtinamas spoileris, kuris taip pat gali būti reguliuojamas, bet visos animacijos šiek tiek vėliau, dabar prieiname prie kapoto surinkimo.

22

Taip instrukcijoje žymimi sudėtingi momentai, kai tam tikros konstrukcijos tvirtinamos detalių gausybėje ir tam, kad nesusipainioti yra paryškinamos  tvirtinimo vietos.

23

Na štai ir surinktas dykumų bagis – bent jau man šis automobilis į tai panašus. Taip pat kaip ir pas pagrindinį modelį, šiame automobilyje yra pasukami priekiniai ratai.

24

Dabar pristatysiu pagrindines šio modelio funkcijas, pradėkime nuo durelių atidarymo:

doors

Taip pat atidaromas ir kapotas:

front-trunk

Taip mašinukas atrodo iš galo, vėl gi labiausiai krinta į akis ratų raštas, galiniai žibintai bei šį kartą duslintuvo vamzdžiai.

25

Šiek tiek animacijos iš kitos automobilio pusės – atidarome bagažinę:

rear-trunk

Ir keičiame spoilerio pozicijas:

spoiler

Metas kaip ir pabaigti šią apžvalgą, lygtais visos funkcijos parodytos, nepaisant tų, kurios buvo sąmoningai praleistos, parodyti ir aprašyti abu modeliai, paminėti tam tikri aspektai ir labai tikiuosi, kad ši apžvalga padės Jums apsispręsti, ar geidžiate šio rinkinio, ar apsiversite ir be jo. Taip pat nepamirškite užsukti į pilną šio rinkinio nuotraukų galeriją.

26

Kas liečia mano minčių – čia šiek tiek sunkiau, nes kaip suprantate nesu šios disciplinos mėgėjas bei žinovas, sunku ką nors objektyviai išmąstyti. Visų pirma neturėčiau kur panaudoti daugumos detalių, o palikti modelį dulkėti irgi ne išeitis. Bet iš kitos pusės, jei bučiau Technic fanas, tikrai imčiau šį rinkinį, gal būt net ne vieną egzempliorių.  Nes tiesą pasakius modeliai gražiai pragalvoti, simpatiškas dizainas ir stulbinantis funkcionalumas.