42010 Off-road Racer apžvalga

Sveiki draugai, sveiki klubo nariai ir šiaip atsitiktinai apsilankę Lego fanai. Kadangi tai pirmas LUG’o įrašas šiek tiek jaudinuosi ir jaučiuosi pasimetęs – nežinau nuo kuo pradėti, nes jaučiuosi kažkiek atsakingesnis už savo rašliavą bendrame portale. Pasitarę su Aleksu nusprendėme kol kas laisvą erdvę užpildyti 2014m. rinkiniais, nes manome, kad tai labiausiai aktualų kiek patiems grupės vartotojams, tiek ir kitiems kaladėlių gerbėjams. Kadangi norėjome, kad puslapyje figūruotu kažkas naujo, nutarėme rašyti naujienas/apžvalgas, kurių nėra mano asmeniniame tinklaraštyje. O čia mane aplankė sunkumai, nes viską ką turiu dedu tenai, bet mus gelbėja Aleksas su Mindaugu skolindami man savo naujutelaičius rinkinius, tad dėkui hebra! Taigi pirmuoju pas mus bus 42010 Technic rinkinys Off-Road Racer su pull back sistema.

titulinis

Kadangi techniko disciplinoje esu naujokas ir tikriausiai mano žodžiai apie rinkinius irgi nieko doro Jums nepasakys, akmenimis prašyčiau nesimėtyti.  Nors ir n00b‘as esu, bet manau šį bei tą tikrai suprantu, ir turėkit omeny – Jus irgi galite pasireikšti. Kartais užneša mene – dovanokit. Taigi žiūrime, ką turime…

Kaip jau įprasta pradėsiu nuo dėžutės. Vis dažniau pastebiu, kad ant rinkinių įpakavimo daugėja visokių informacijos žymėjimų, tokių kaip alternatyvių/kombinuotų modelių reklama, rinkinio funkcionalumas, detalių sąrašas (optional) ir pan..

2

Šį kartą prekinėje dėžutės dalyje galime pamatyti pull back funkcijos atvaizdavimą – tai labai naudinga iliustracija tiems, kas nelabai supranta angliškai. Be to tokios aplikacijos labai pagyvina viršelio išvaizdą ir pats rinkinys atrodo patrauklesnis.

3

Taip pat yra vaizduojamos random detalės – žinoma kiekvienam rinkiniui jos specialiai parinktos ir tikriausiai dėl to, kad pirkėjas galėtu įvertinti modelio mastelį. System rinkiniuose dažniausiai vietoje detalės yra vaizduojamas žmogelis.

4

Kartais pagrindinis modelis vaizduojamas kelis kartus (nuotrauka iš dėžutės šoninės briaunos): čia jau tikriausiai maketavimo gudrybė – nepalikti tuščių laukų.

5

Galinėje pusėje vaizduojasi alternatyvus, o jei būti tikslesniu – kombinuotas modelis, nes jam surinkti, reikia panaudoti detalių iš keliu rinkinių. Pirmą sykį kai atidariau dėžutę pasigedau antros instrukcijos..ir tiesą pasakius net nežinau kur jos ieškoti.. kad Jūsų nesuklaidinti, kalbu apie alternatyvųjį modelį.

6

Pagal mane tai vertingiausios detalės šiame rinkinyje. Štai dabar ir pasipils visokios replikos: “ką tu supranti“, “čia gi tiesiog ratai” ir panašiai. Taip ratai, bet juos galima daug kur panaudoti, apie tai šiek tiek vėliau užsiminsiu savo bloge. Žinoma kiekvienas renkasi detales pagal save. Vienam patinka paprasčiausios kaladėlės, vienas renkasi didelius ratus, trečias pasinešęs ties įvairiausių mechanizmų – čia jau kiekvieno asmeninis reikalas, kaip sakoma dėl skonių nesiginčijama.

7

Taigi taigi, ką mes čia turime. Taip, tai yra paslaptingas bukletas – tiesą pasakius nepamenu kas jame yra ir rinkinio instrukcija, kurią galite parsisiųsti štai čia. Aha, vis dėl to kas ieško, tas suranda 🙂 Čia galite susipažinti su bukleto turiniu ir taip pat galite parsisiųsti kombinuoto modelio instrukciją.

8

Atsitiktinis instrukcijos puslapis. Čia jau manau visiems jau aiškus modelio surinkimo etapas. Bet teko man galvą laužyti – kaip gi dabar iš šitos velniavos aš gausių reikiamą modelį. Su smulkesniais modeliais viskas žymiai paprasčiau, bet jei tai koks nors 42022, tai pradedi galvoti, kad kažkur kažko nesurinkai, praleidai porą puslapių ir rankose gimsta nežinomas monstras, bet apie tai kitą kartą.

9

Taigi svarbiausias dėžutės turinys – detalės. Nuo paprastu jungiamų detalių (pins) iki dizaino išlepintų Technic plokštelių (plates) – labiausiai džiugina akį rinkinio spalvų suderinamumas. Žinoma pasitaiko viena kita detalė, kuri išsimuša iš bendros parinkties, tačiau dažniausiai ji yra kur nors paslėpta.

10

Gerai, ne ratai vertingiausia rinkinio detalės, mano klaida, pripažįstu, nes visai pamiršau apie šį nuostabų mechaninį varikliuką. Tiesą pasakius neatsimenu ar kada jau buvo tokie – kalbu apie tą dar prieš tamsiuosius laikus laikotarpį, ar buvo jau panašios sistemos? Kaip ten bebūtu šis varikliukas gali daug kur praversti ir kalbu ne tik apie mašinėles..

11

Kai detalių nėra labai daug, galima jas suskirstyti į grupes – žinoma viskam reikia šiek tiek kantrybės, nes psss…jos labai kaprizingos, vis bando nuriedėti nuo paskirtos vietos.

12

O štai ir modelį puošiančios detalės (raudonos bei mėlynos), nežinau kaip jas sulietuvinti, bet angliškai tai skamba taip – beam. Taip pat matote kelias manimi neidentifikuotas trikampio formos detales ir šiek tiek ašių (axle). Štai ir visos rinkinio detalės. Kadangi Aleksas nepanoro klijuoti lipdukų, tai tikriausiai baiminosi, kad tą padarysiu aš, todėl deja nuotraukos neturiu, bet kaip jau minėjau..kas ieško, tas randa.

13

Po pirmų detalių manipuliacijų išgavome štai tokį stebuklą. Nepasakysi žinoma, kad tai yra kažkokia pabaisa, nes akivaizdžiai matosi dykumos mašinos pagrindas su plačiai išsikišusiomis ašimis.

14

Detalių vis daugėja ir konstrukcija vis labiau primena mašinėlę.

15

Kadangi visi pokyčiai iš priekinės dalies nesimato, nutariau šiek tiek pasukioti modelį, kad užfiksuoti mano manymu įdomiausias konstrukcijos dalis. Mechaninis variklis atlieka papildomo tvirtinimo objekto funkciją – matyt ne veltui turi daugybe papildomų angų.

16Kuo toliau, tuo gražiau. Modelis vis labiau primena agresyvų dykumos bagį. Pagal viską konstrukcijoje galėtu būti ir pora amortizatorių, nes matomai mašinukas važinės kupstais ir kratymo mechanizmas tikrai praverstu.

17

Štai ir galutinis modelio variantas… žinoma galutiniu vadinčiau su lipdukais, bet ką jau padarysi. Taip pat keičiau modelio pozicijas, kad būtu galimybe apžiūrėti rinkinį ir iš kitų pusių:

19

20

21

Taip pat norėčiau paminėti dar vieną papildoma šio modelio funkciją – atsidaranti kabina. Šiaip nesu tikras, ar galima būtu ten ką nors pasodinti, bet dėl vaizdo irgi gerai atrodo.

anima

Štai ir priėjome pabaigos. Tikiuosi Jums patiko apžvalga, taip pat laukiam kokių nors pastebėjimų, patarimų kiek dėl pačios apžvalgos, tiek ir dėl nuotraukų – nes mes tik dar mokomės ir visada yra ties ko tobulinti savo įgūdžius. Visas nuotraukas galite pasižiūrėti mūsų Flickr galerijoje.