Masters of Spinjitzu

Atsimenant visus interaktyvius Ninjago rinkinius, galime nukeliauti net į jų istorijos pradžią 2011 metais, kai TLG pradėjo gaminti besisukančius ant grindų Ninjago diskus su žmogelio fiksavimo galimybe. Vos ne kiekvienais metais serijos dizaineriai džiugino gerbėjus besisukančiomis arba net skraidančiomis konstrukcijomis. Šiemet kompanija nušovė abu zuikius. Bet man asmeniškai labiau patinka skraidantys aparatai, kurie į orą paleidžiami rankiniu būdu.

1

Šie skrajokliai labai primena 2015 metais išleistus Airjitzu modelius. Veikimo principas lygiai toks pat – traukiant dirželį skraidanti modelio dalis smarkiai išsisuka ir skrieja tolyn. Taip pat čia rasime skaidrioje kapsulėje patalpintą žmogelį, oro sūkurį kuriantį mechanizmą, patogiai laikomą rankeną ir naują elementą – lanksčius sparnus. Užsukę į mūsų seniau rašytą apžvalgą visus panašumus bei skirtumus galėsite atrasti patys. O mes keliaujame prie pagrindinės rinkinio informacijos:  rinkinio numeris bei pavadinimas – 70648 / Zane – Dragon Masters, laidos metai – 2018, elementų skaičius – 92, žmogelių kiekis – 1, bendras rinkinio svoris – 245 g, dėžutės išmatavimai – 298 x 252 x 67 mm, RMK – 14,99 €. Apžvalgoje bus pateikti 3 serijos rinkiniai, nes kaip ir Airjitzu modeliai šie tarpusavyje labai panašūs.

Nesu didysis Ninjago gerbėjas, tačiau kai kurie rinkiniai vis dėl to suvilioja. Be to vykstant akcijoms “perki du, o trečias nemokamas” visad pasiimi daugiau negu reikia – būtent mano atvejis. Pasibandymui užtektu ir vieno, bet smagiau juos išbandyti bendraminčių kompanijoje, tad keli papildomi rinkiniai visad pravers.

2

Dėžutė kaip matote irgi labai primena seniau išleistus Airjitzu rinkinius, apipavidalinimas irgi nesiskiria – priekinėje dėžutės pusėje pavaizduotas skriejantis modelis, o gale jo funkcijos. apatiniame kampe galite pastebėti 1:1 masteliu pavaizduotą figūrėlę. Pavaizduoti ir visi serijos rinkiniai – viso jų yra 5.

3

Visu rinkinių instrukcijos yra identiškos. Konstravimo eiga išdėstyta labai išsamiai, tad vaikai be spragų tinkamai sugebės surinkti modelius. Gal būt reikės tam tikros pagalbos su sparno lankstymu, bet tai smulkmena. Kaip ir anksčiau, skaitmenines instrukcijas galite rasti oficialioje Lego svetainėje.

4

O štai žmogeliai šiek tiek skiriasi. Kiekvieno liemuo yra lyg ir panašus į komandos nario, bet tam tikri elementai priduoda išskirtinumo. Taip pat žmogeliai turi dvi veido išraiškas – piktą ir draugišką. Šalmas (galvos aksesuaras) susideda iš dviejų dalių. Yra tam tikra amunicija, bet nutariau jos nesegti. Daugiau bei didesnės raiškos nuotraukų rasite mūsų Flickr albume.

5

O štai ir naujieji, kol kas nematyti Lego elementai, kurių pagalba montuojamas skraidyklės sparnas. Iš esmės tai yra gan unikalūs elementai, kadangi neteko jų matyti kituose rinkiniuose ir vargu ar jie turės kokią kitą paskirtį oficialiuose Lego rinkiniuose. Ant svaidyklės formą turinčios detalės fiksuojamas lankstusis sparnas, vėliau į šakę įduriamas kairėje esantis elementas skirtas pajungti modulį prie pagrindinės rinkinio dalies. Visas rinkinio detales galite pamatyti BrickSet duomenų bazėje, kitų serijos rinkinių detalių sąrašas beveik identiškas – skirsis tik spalvų parinktis bei tam tikri specifiniai elementai.

6

Šitaip atrodo Dragon Masters rinkinių rankenos. Anksčiau rankena su paleidimo mechanizmu jungėsi vertikaliai, dabar mūsų patogumui arba ne, sugalvotas modulių pajungimas kampu, kad skraidantys moduliai išskristu kampu, be to atsiranda papildomos vietos sparnui. Rankena puikiai guli rankoje, bent jau suaugusio žmogaus, kokie bus pojūčiai pas vaikus galima tik spėlioti…

8 Šitaip atrodo sparnuotos skraidyklės, skiria kurias tik lanko bei sparnų spalvos. Norint paleisti skraidyklę kiek įmanoma toliau reikės smarkiau patraukti dirželį dėl papildomo svorio – sparnas nors ir nėra itin sunkus, skrydyje tai nemenkas pasipriešinimas oro sraute. Skraidyklės buvo išbandytos kiek namų, tiek lauko sąlygomis. Namie patarčiau smarkiai dirželio netraukti, nes galima ką ir sudaužyti (langas, monitorius, vaza). O štai lauke smagintis galima pilnu pajėgumu. Bet turėkit omeny, kad skrydžio kryptis labai priklauso nuo vėjo krypties. Geriau tolėliau atsitraukti nuo vaikų aikštelės, kad skraidyklė kam nenusileistu ant galvos – menkas malonumas. Taip pat patarčiau vengti miško, nes lengvai užsikabina už tankesnių šakų. Dar vienas patarimas būtu dėl keleivio: nemanau ar norėtumėte per atsitiktinumą sutraiškyti esantį kabinoje žmogelį, be to jį išėmus palengvės ir bendras skraidyklės svoris. Šis rinkinys puikiai tinka lauko linksmybėms, teminėms varžyboms. Kaip elementų donorą nevertinčiau, nes elementų už tokią kainą nėra daug.